Reklama


USB disk, který prošel trávicím traktem ptáka a následně i tuleně, se vrátil majitelce

26.03.2019 - Vilém Koubek

Biologové objevili v tulením trusu USB paměť a na základě jejího obsahu pak vypátrali majitelku zařízení


Reklama

Novozélandský National Institute of Water and Atmospheric Research má program na zkoumání života vzácných tuleňů leopardích, jejichž zdraví i stravovací návyky se nejlépe určují na základě trusu. Dobrovolníci z celé země proto organizaci posílají vzorky výkalů, přičemž v jednom vědci objevili nečekaný poklad: USB disk plný fotek a videí.

TIP: Štěstí německého zahradníka: Při sklizni našel svůj dávno ztracený prsten

Některé záznamy zveřejnili, aby nalezli majitele paměti – a nakonec se ukázalo, že patřila Amandě Nallyové, ženě, jež trus do institutu poslala. Zařízení však zjevně prošlo trávicím traktem zvířete, takže badatelé vyloučili, že by do „hromádky“ pouze spadlo. Kolem se navíc nacházely zbytky peří a ptačích kostí, takže se odborníci domnívají, že paměť sezobl pták a toho posléze ulovil tuleň… 

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Lovci mamutů se vyhýbali studeným jeskyním – naopak si stavěli teplé domy, kde mohli chodit polonazí.

Zajímavosti

Jed vylučovaný ropuchou coloradskou, která dorůstá až do délky 19 centimetrů a živí se mimo jiné i malými hlodavci, způsobuje intenzivní psychedelické stavy.

Věda

Škola má být zábava

A pokud není, zábavná by měla být alespoň cesta do ní. Není pochyb, že mladí studenti z nejmenovaného místa v Súdánu si vzrušení na rozbitých silnicích užijí až až. Jedna z nejchudších zemí subsaharské Afriky přesto úspěšně bojuje s negramotností: za posledních deset let se podařilo do škol dostat o třetinu více dětí. Nyní dostane základní vzdělání alespoň 80 % z nich.

Revue

Ultrafialové ultra hluboké pole z roku 2014

Vesmír

Královský pár často navštěvoval místa poškozená bombardováním, tentokrát si však vzali Němci na mušku jejich palác.

Válka

Římský palác Farnese na dobové rytině. Takhle mohl vypadat, když si ho chodil prohlížet Ferdinand August na své druhé kavalírské cestě.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907