Usmívejte se! Podle vědců jde o jednoduchý trik, jak si zlepšit náladu

24.10.2020 - Nikol Patíková


Reklama

Asi nikomu není příjemné se usmívat, pokud se zrovna cítí pod psa, a už vůbec ne, když ho druzí nutí. Odborníci ovšem zjistili, že není od věci to alespoň zkusit. Zapojení potřebných svalů totiž i při „hraném“ úsměvu aktivuje část mozku zodpovídající za naši náladu. Můžeme tak vlastní klíčový orgán ošálit pomocí řeči těla. 

TIP: Univerzální platidlo: Vědci zjistili, jakou cenu má náš úsměv

Výzkumníci testovali dvě skupiny dobrovolníků: Jedni si museli vložit do úst tužku tak, aby se jim zvedly koutky, zbytek zůstal se rty v neutrální pozici. První zmínění se pak vzápětí dostali do mnohem lepšího rozpoložení. Zkrátka, když si svaly „myslí“, že jsme šťastní, vidíme najednou okolní svět pozitivněji. Popsaný mechanismus by se přitom dal časem využít v oblasti duševního zdraví.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Historie

Dnešní život se odehrává v sedě

Věda
Reklama

Kresba pratura ze 16. století. Poslední kus pratura uhynul v roce 1627.

Příroda

Loni probíhal na ISS experiment s cílem pochopit, jak se tělo přizpůsobuje mimozemskému prostředí. Hlavu a hruď astronautky Anne McClainové pokrývá několik senzorů sbírajících data o cirkadiánních rytmech.

Vesmír

Zaniklou obec dnes připomínají nově vysázené aleje i fotografie původních domů rozeseté v krajině. Na místo, kde kdysi stávala obec Fukov, upomíná také dřevěný kříž.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907