K úspěšnému náletu na Filipíny přispěl i japonský válečný zajatec

10.07.2017 - Redakce Válka Revue


Reklama

Na snímku proslulého válečného fotografa Davida Douglase Duncana vidíme amerického navigátora japonského původu, Minoru Wada během bojů o Filipíny v roce 1945. Tento muž vyrostl v Japonsku, kde také po určitou dobu sloužil v armádě. Padl do zajetí právě na Filipínách, ale nabídl své služby Američanům. Zde navádí americké bombardovací letectvo k úspěšnému náletu na velitelství japonské 100. divize. Jeho motivací k tomuto činu bylo minimalizovat ztráty na životech a uspíšit konec války v Pacifiku.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: ProfimediaDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Vstupem USA do války přibyly na západní frontu statisíce vojáků, s jejichž pomocí se konečně podařilo zvrátit poměr sil a zajistit vítězství nad centrálními mocnostmi. (foto: Alamy)

Válka

Keltská polozemnice v archeoparku Nasavrky. (foto: Shutterstock)

Historie

Dospívající samec vydává při spatření člověka varovný výkřik. Dá se říct, že tento jedinec je usazen uprostřed „spižírny“. (foto: Shutterstock)

Příroda

Výzkumníci objevili dosud neznámou imunitní reakci uvnitř nosu, která bojuje proti virům způsobujícím infekce horních cest dýchacích. Další testy odhalily, že tato ochranná reakce je při nižších teplotách výrazně slabší – a to zvyšuje pravděpodobnost nákazy. (foto: Profimedia)

Věda

Osamělá akácie v roce 1961. (foto: Wikimedia Commons, Michel MazeauCC BY-SA 2.0)

Zajímavosti
Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907