V belgické zoo narozená panda se má čile k světu: Už zvládá první krůčky

13.09.2016 - Zuzana Rychlá

Medvědí zázrak -<p>Samice Chao Chao po narození mláděte. Otcem je samec Sing Chuej. Mládě zatím jméno nemá - chovatelé mu proto říkají Baby P.</p>
Medvědí zázrak -

Samice Chao Chao po narození mláděte. Otcem je samec Sing Chuej. Mládě zatím jméno nemá - chovatelé mu proto říkají Baby P.


Reklama

Samice pandy velké Chao Chao porodila v červnu v belgické zoologické zahradě Pairi Daiza mládě. Tito kriticky ohrožení savci zabřeznou v zajetí jen velmi ojediněle, a pracovníci zoo proto mluví takřka o zázraku. V Evropě se doposud podařilo odchovat mláďata pandy jen ve vídeňské Tiergarten Schönbrunn a v madridské Zoo Aquarium. Malý sameček, který po narození vážil zhruba 170 gramů, se má čile k světu. Ve třech měsících má již tělo porostlé srstí a pokouší se o první nesmělé krůčky.

 

  • Zdroj textu:

    ktvu.com

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

I kdyby lidé dokázali na Marsu zahradničit, museli by se potýkat s extrémními výkyvy teplot a s radiací.

Vesmír
Revue

Svatava Polská (asi 1046-1048 – 1. září 1126) byla třetí manželkou Vratislava II. a od roku 1085 první českou královnou. Svatava byla s Vratislavem příbuzná. Její prababička pocházela z rodu Přemyslovců.

Historie
Zajímavosti

Posun tropických pásem bude podle vědců znamenat větší sucha v jihovýchodní Africe a větší množství záplav v jižní Indii.

Věda

„Hrábě“ č. 9013 s předváděcí kamufláží z roku 1992.

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907