V Japonsku má vyrůst nejvyšší mrakodrap světa: Burdž Chalífu překoná dvojnásobně

27.10.2022 - Martin Reichman

Gigantické stavby nejsou doménou jen čínských architektů a ropných boháčů. Novou nejvyšší budovou světa se má stát japonský Mile Tower.

<p>Vizualizace japonského mrakodrapu Mile Tower. <em>(foto: © Kohn Pedersen Fox)</em></p>

Vizualizace japonského mrakodrapu Mile Tower. (foto: © Kohn Pedersen Fox)


Reklama

Japonsko je známé především díky moderním technologiím, brzy by se ale mohlo stát i domovem nejvyššího mrakodrapu světa. Architektonické studio Kohn Pedersen Fox a stavební firma Leslie E. Robertson Associates přicházejí s konceptem stavby Mile Tower – 1 700 metrů vysokého mrakodrapu, který se má stát dominantou Tokijského zálivu. Stávající rekordně vysoký mrakodrap Burdž Chalífu s 828 metry by plánovaný Mile Tower překonal více než dvojnásobně.

TIP: Nejvyšší budovu světa by mohl obepnout obří prstenec

Stavba je součástí plánu označovaného jako Next Tokyo, v rámci kterého má v japonské metropoli vyrůst nové udržitelné město obklopené řetězcem umělých ostrovů. Ty by měly chránit Tokio před globální změnou klimatu spojenou se stoupající hladinou oceánu a záplavami. Svůj domov na nich má najít až půl milionu lidí. Samotný Mile Tower má mít 421 pater, pojmout by měl okolo 55 000 lidí a hotový by mohl být v roce 2045.

Reklama




Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Francouzští rezervisté v Paříži během 1. světové války. Město na Seinou bylo první evropskou metropolí, která naplno zažívala hrůzu z náletů. (foto: Picryl, Library of CongressCC0)

Historie

O nekontrolované „oslavné“ výstřely není nouze především při nejrůznějších příležitostech na Blízkém východě. (foto: Profimedia)

Zajímavosti

Botox se často používá k vyhlazování vrásek na čele. (foto: Shutterstock)

Věda

Kráter v arizonské poušti, dnes označovaný jako Barringerův, je první strukturou vědecky identifikovanou coby důsledek dopadu kosmického tělesa. (foto: Flickr, Arizona's Earth Science Photo Gallery, Dale NationsCC BY-NC 2.0)

Vesmír

Vrcholy masívu Ypsarionu spadají na východ strmými stěnami. (foto: Peter Hupka - se souhlasem k publikování)

Příroda

Ariane 5 vynášející Vesmírný teleskop Jamese Webba, prosinec 2021. (foto: ESA/CNES/Arianespace, CC BY 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907