V Japonsku má vyrůst nejvyšší mrakodrap světa: Burdž Chalífu překoná dvojnásobně

27.10.2022 - Martin Reichman

Gigantické stavby nejsou doménou jen čínských architektů a ropných boháčů. Novou nejvyšší budovou světa se má stát japonský Mile Tower.

<p>Vizualizace japonského mrakodrapu Mile Tower. <em>(foto: © Kohn Pedersen Fox)</em></p>

Vizualizace japonského mrakodrapu Mile Tower. (foto: © Kohn Pedersen Fox)


Reklama

Japonsko je známé především díky moderním technologiím, brzy by se ale mohlo stát i domovem nejvyššího mrakodrapu světa. Architektonické studio Kohn Pedersen Fox a stavební firma Leslie E. Robertson Associates přicházejí s konceptem stavby Mile Tower – 1 700 metrů vysokého mrakodrapu, který se má stát dominantou Tokijského zálivu. Stávající rekordně vysoký mrakodrap Burdž Chalífu s 828 metry by plánovaný Mile Tower překonal více než dvojnásobně.

TIP: Nejvyšší budovu světa by mohl obepnout obří prstenec

Stavba je součástí plánu označovaného jako Next Tokyo, v rámci kterého má v japonské metropoli vyrůst nové udržitelné město obklopené řetězcem umělých ostrovů. Ty by měly chránit Tokio před globální změnou klimatu spojenou se stoupající hladinou oceánu a záplavami. Svůj domov na nich má najít až půl milionu lidí. Samotný Mile Tower má mít 421 pater, pojmout by měl okolo 55 000 lidí a hotový by mohl být v roce 2045.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Fosilie ptakoještěra Balaenognathus maeuseri byla nalezena v německém lomu a byla popsána paleontology z Anglie, Německa a Mexika. (ilustrace: University of Portsmouth, Megan JacobsCC BY-SA 4.0)

Věda
Zajímavosti

Ratibořický zámek pravděpodobně zažil nejedno dostaveníčko paní kněžny s Metternichem… (Wikimedia Commons, KozuchCC BY-SA 3.0 + Wikimedia CommonsCC0)

Historie

Roztavená láva stéká z ostrova Havaj do Tichého oceánu. (foto: Shutterstock)

Příroda

Jak by asi vypadala obloha na planetě uvnitř kulové hvězdokupy? (ilustrace: Shutterstock)

Vesmír

V roce 2022 bylo objeveno pouhých 13 případů infekce vlasovcem medinským. Ještě v 80. letech minulého století jich byly miliony. (foto: The Carter Center, Louise GubbCC BY 4.0)

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907