V newyorském muzeu je návštěvníkům k dispozici toaleta z 18karátového zlata

19.09.2016 - Zuzana Rychlá

Toaletu ze zlata míváme obvykle spojenou s africkými diktátory, případně oligarchy východu. V newyorském muzeu si ji ale mohou vyzkoušet i běžní návštěvníci

America (2016) -<p>Zlatá toaleta, nesoucí název „America“, je trvalou součástí výbavy newyorského Guggenheimova muzea a jeho sbírky moderního umění. </p>
America (2016) -

Zlatá toaleta, nesoucí název „America“, je trvalou součástí výbavy newyorského Guggenheimova muzea a jeho sbírky moderního umění. 


Reklama

Poněkud výstřední umělecká instalace ozdobila v minulém týdnu Guggenheimovo muzeum v New Yorku. Toaleta z 18karátového zlata je dílem známého uměleckého vtipálka Maurizia Cattelana. Šestapadesátiletý Cattelan, který pochází z Itálie, proslul svými satirickými a více či méně vtipnými plastikami. Jednou z jeho nejznámějších je například socha papeže Jana Pavla II usmrceného meteoritem.

Jeho nejnovější veselý počin je od minulého týdne trvalou součástí výbavy newyorského Guggenheimova muzea a jeho sbírky moderního umění. Zlatý záchod je plně funkční a je k použití návštěvníkům i zaměstnancům muzea bez omezení a zcela zdarma. Pokud tedy chcete zažít pocity výstředního afrického diktátora, vyrazte na roh newyorské Páté Avenue a 89. Street.

Reklama

  • Zdroj textu:

    The New York Times, Solomon R. Guggenheim Museum

  • Zdroj fotografií: Solomon R. Guggenheim Museum

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Věda
Vesmír

Udržování podmořských ropovodů s využitím lidské síly stojí víc než dva miliony korun za jediný den. V blízké budoucnosti by je však mohly značně urychlit a zlevnit autonomní drony.

Zajímavosti

Finští vojáci přeházejí sovětskou hranici poblíž Tohmajärvi v létě 1941. Helsinky deklarovali svoji účast ve válce jako obrannou.

Válka

Jednáte pomalu!

freska Ježíše
kde: Španělsko | kdy: 2012

Freska Ecce homo, kterou v kostelíku nedaleko španělské Zaragozy před více než sto lety vytvořil Elías García Martínez, postupně „opadávala“ vinou vlhkosti. Ministerstvo kultury ji sice hodlalo nechat zrestaurovat, ale v porovnání s tamní důchodkyní Cecilií Giménezovou jednalo příliš pomalu: Vitální osmdesátnice vzala dílo do vlastních rukou a pohřbila historickou malbu pod nánosy nové barvy. Výsledek jejího snažení připomíná mazanici malého dítěte, které si hraje s pastelkami. Památku sice původně čekala oprava, ale z poničeného Ježíše se stala internetová senzace a do města kvůli němu proudí davy turistů – takže zatím zůstává ve zbídačeném stavu.

Revue
Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907