V Nizozemsku vznikne první zkušební trať pro hyperloop v Evropě

05.06.2017 - Stanislav Mihulka

Nizozemské město Delft se stane domovem první testovací tratě pro hyperloop v Evropě

Hyperloop v Nizozemí -<p>První evropskou trať hyperloopu otevírají na delftské technice</p>
Hyperloop v Nizozemí -

První evropskou trať hyperloopu otevírají na delftské technice


Reklama

Poslední dobou se často spekuluje o tom, kde povede první trať převratné technologie dopravy hyperloop na světě, a také kde v Evropě. Mezi kandidáty se objevilo i Slovensko, a rovněž Česká republika.

Teď už je jasno, alespoň pokud jde o zkušební trať. První trať této technologie otevírají tento týden v Nizozemí, na technice ve městě Delft. Trať je dlouhá pouhých 30 metrů a jejím účelem je testovat rozmanité technologie související s dopravou hyperloopem ve vakuu, ale za nízkých rychlostí.

TIP: Roury se valí do střední Evropy: Budeme mít jako jedni z prvních hyperloop?

Provozovatelem trati je společnost Hardt Global Mobility založená odborníky techniky v Delftu, která zvítězila v soutěži zájemců o zprovoznění technologie hyperloopu. V roce 2021 by chtěli spojit hyperloopem Amsterdam s Paříží a vozit mezi těmito městy pasažéry rychlostí 1 220 km/h.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Live Science

  • Zdroj fotografií: Roderik van Nispen/Hardt Global Mobility

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Američtí vědci dočasně napojili prasečí ledvinu na člověka a sledovali její fungování. Jde o další krok ve výzkumu možnosti využívat jednou zvířecí orgány při transplantacích, které zachrání lidský život.

Věda

Johanka z Arku během korunovace krále Karla VII. v katedrále v Remeši. Obraz francouzského malíře Jeana Auguste Dominique Ingrese z roku 1854.

Historie

Hrozba chemických zbraní se nad vojáky i civilisty vznáší od doby první světové války, kdy byly masově nasazeny na téměř všech frontách.

Válka

Za celou historii lidstva jsme vědomě pozorovali přechod Venuše přes Slunce jen sedmkrát. Takto přešla Venuše přes vycházející Slunce 6. června 2012.

Vesmír

Hejno plameňáků se seskupilo a vytvořilo na hladině jezera Bogoria v západní Keni útvar, který připomíná srdce. Chtějí nám růžový jedinci něco sdělit?

Zajímavosti
Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907