V polích britského Wiltshire odstartovala letošní sezóna kruhů v obilí

16.06.2016 - Martin Reichman

Hrabství Wiltshire v jihozápadní Anglii je krajem kruhům v obilí zaslíbeným. Ostatně, kde jinde bychom je měli vídat častěji, než v kraji bájného Stonehenge. První kruhy v obilí se zde objevily již v roce 1963, od 70. letech se pak tyto „mimozemské vzkazy“ staly zdejším každoročním koloritem přitahujícím tisíce cestovatelů, dobrodruhů, nadšenců, ufologů a podivínů všech tvarů a barev.

Bublina mystiky poněkud splaskla v roce 1991, kdy se k autorství „mimozemských“ výtvorů přihlásili Doug Bower a Dave Chorley – dvojice vtipálků v pokročilém věku. Stále ale existuje mnoho lidí, kteří kruhy v obilí považují za díla mimozemšťanů, šifrované vzkazy vzdálených civilizací, nebo alespoň za stopy dokazující návštěvu vesmířanů. Ať už jsou kruhy v obilí dílem člověka, geomagnetického či energetického působení Země, nebo šifrovanými poselstvími z jiných světů, těžko jim lze upřít podmanivou krásu. Prohlédněte si výběr toho nejlepšího z pokladnice wiltshirských polí.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Mladý krab pobřežní v typicky zelené barvě

Věda
Historie
Vesmír

Welwitschie podivná je jediným rostlinným druhem svého rodu. Tato dvoudomá rostlina má většinou pouze dva protilehlé, stále dorůstající listy.

Příroda

Nebeská houpačka 

kategorie: Křídla | kde: Rakousko | autor: Philip Platzer

Každé dítě se chce houpat výš a ještě výš, až se nohama dotkne nebe. Marco Fürst to dotáhl nejdál, když se 1 500–2 000 metrů nad zemí zhoupl na stometrové lanové houpačce zavěšené na horkovzdušném balonu.

Revue

U rostlinných přípravků úřady nevyžadují před jejich uvedením na trh klinické testy účinnosti.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907