V polích britského Wiltshire odstartovala letošní sezóna kruhů v obilí

16.06.2016 - Martin Reichman

Hrabství Wiltshire v jihozápadní Anglii je krajem kruhům v obilí zaslíbeným. Ostatně, kde jinde bychom je měli vídat častěji, než v kraji bájného Stonehenge. První kruhy v obilí se zde objevily již v roce 1963, od 70. letech se pak tyto „mimozemské vzkazy“ staly zdejším každoročním koloritem přitahujícím tisíce cestovatelů, dobrodruhů, nadšenců, ufologů a podivínů všech tvarů a barev.

Bublina mystiky poněkud splaskla v roce 1991, kdy se k autorství „mimozemských“ výtvorů přihlásili Doug Bower a Dave Chorley – dvojice vtipálků v pokročilém věku. Stále ale existuje mnoho lidí, kteří kruhy v obilí považují za díla mimozemšťanů, šifrované vzkazy vzdálených civilizací, nebo alespoň za stopy dokazující návštěvu vesmířanů. Ať už jsou kruhy v obilí dílem člověka, geomagnetického či energetického působení Země, nebo šifrovanými poselstvími z jiných světů, těžko jim lze upřít podmanivou krásu. Prohlédněte si výběr toho nejlepšího z pokladnice wiltshirských polí.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia, cropcircleconnector.comReklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Ženské a mužské mozky se v průběhu orgasmu chovají téměř stejně. Skenování mozků pomocí pozitronové emisní tomografie (PET) a magnetické resonance (MR) ukázalo, že rozsáhlé oblasti mozkové kůry během orgasmu dočasně utlumí svou aktivitu.

Zajímavosti

Úchvatné barvy kolibříka žlutohrdlého (Chrysolampis mosquitus) vyniknou zejména při čelním pohledu.

Příroda
Historie

Obrázek zachycuje pohled na planetu Proxima b, která obíhá kolem hvězdy Proxima Centauri, Sluneční soustavě nejbližší sousední hvězdy. Na obloze, na obrázku nahoře vpravo od Proximy, je patrná rovněž dvojhvězda Alfa Centauri AB

Vesmír
Zajímavosti

„Pekelný mravenec“ Ceratomyrmex ellenbergeri lovící příbuzného švábů Caputoraptor elegans.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907