V polích britského Wiltshire odstartovala letošní sezóna kruhů v obilí

16.06.2016 - Martin Reichman

Hrabství Wiltshire v jihozápadní Anglii je krajem kruhům v obilí zaslíbeným. Ostatně, kde jinde bychom je měli vídat častěji, než v kraji bájného Stonehenge. První kruhy v obilí se zde objevily již v roce 1963, od 70. letech se pak tyto „mimozemské vzkazy“ staly zdejším každoročním koloritem přitahujícím tisíce cestovatelů, dobrodruhů, nadšenců, ufologů a podivínů všech tvarů a barev.

Bublina mystiky poněkud splaskla v roce 1991, kdy se k autorství „mimozemských“ výtvorů přihlásili Doug Bower a Dave Chorley – dvojice vtipálků v pokročilém věku. Stále ale existuje mnoho lidí, kteří kruhy v obilí považují za díla mimozemšťanů, šifrované vzkazy vzdálených civilizací, nebo alespoň za stopy dokazující návštěvu vesmířanů. Ať už jsou kruhy v obilí dílem člověka, geomagnetického či energetického působení Země, nebo šifrovanými poselstvími z jiných světů, těžko jim lze upřít podmanivou krásu. Prohlédněte si výběr toho nejlepšího z pokladnice wiltshirských polí.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Templáři bývali ve výběru daní efektivnější než panovník – což vyvolávalo nenávist šlechticů.

Zajímavosti

Významným zdrojem ultrajemných částic je spalování – doprava, vytápění, průmyslová výroba, lesní požáry a výbuchy sopek.

Věda
Reklama

Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) prozkoumal nová data roveru Curiosity z Marsu a zjistil, že se na rudé planetě nečekaně pohybuje hladina kyslíku. 

Vesmír

Uvítání v Římě. Ne vždy čekaly na americké vojáky jen polibky mladých dívek

Válka

Jestliže výše postavený šimpanz přihlíží tomu, jak probíhá čištění srsti mezi dvěma níže postavenými jedinci, skončí očista mnohem dřív

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907