V ruském Novosibirsku soutěžili nejrychlejší hrobníci

18.05.2021 - Martin Reichman


Reklama

V ruském Novosibirsku se uskutečnilo neobvyklé sportovní klání. V rámci Hrobového chaosu zde soutěžili nejrychlejší hrobníci, jejichž úkolem bylo vyhloubit 80 centimetrů široký, dva metry dlouhý a 160 centimetrů hluboký hrob

Titul největšího hrobnického sprintera nakonec připadl otci a synovi Golovanovým, kteří si s úkolem poradili za obdivuhodných 38 minut a 34 sekund. Že jde o mimořádný výkon ukazuje srovnání s obdobnou soutěží, která se před pěti lety konala ve slovenském Trenčíně. Tam bratrskému duu Skladanových stačil na vítězství o dvacet minut horší čas.

TIP: Urna jako umělecké dílo: Pohřeb je součástí života, říká designér

K měření správné velikosti byla použita (prázdná) rakev, a kromě rychlosti se hodnotila i technika hloubení a celková úprava hrobu. Podle ruských organizátorů měla soutěž zvýšit prestiž profese hrobníků a přilákat pozornost mladší generace k profesi pracovníka pohřební služby.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kráter v arizonské poušti, dnes označovaný jako Barringerův, se stal první strukturou vědecky identifikovanou coby důsledek dopadu kosmického tělesa.

Zajímavosti

S větrem o závod

autor: Graeme Obree | model: Beastie

Beastie – anglicky „bestijka“ – je tzv. prone bike, tedy kolo, na němž se za jízdy leží břichem k zemi. Tento konkrétní model patří závodníkovi Graememu Obreemu, který si ho sám navrhl i sestavil a dál si k němu nechal vyrobit speciální aerodynamickou slupku s průčelím. S futuristicky vyhlížejícím strojem se pak v roce 2013 zúčastnil závodu World Human Powered Speed Championships v nevadské poušti, kde se mu povedlo zdolat rychlostní rekord v kategorii prone bike: Svoji Beastie „vybičoval“ k rychlosti 91,12 km/h. (foto: Profimedia)

Revue
Historie

Meganosorožec Paraceratherium linxiaense v krajině svrchního oligocénu.

Věda

Není neobvyklé, že například rypouši a tučňáci obývají stejné prostory.

Příroda
Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907