V ruském Novosibirsku soutěžili nejrychlejší hrobníci

18.05.2021 - Martin Reichman


Reklama

V ruském Novosibirsku se uskutečnilo neobvyklé sportovní klání. V rámci Hrobového chaosu zde soutěžili nejrychlejší hrobníci, jejichž úkolem bylo vyhloubit 80 centimetrů široký, dva metry dlouhý a 160 centimetrů hluboký hrob

Titul největšího hrobnického sprintera nakonec připadl otci a synovi Golovanovým, kteří si s úkolem poradili za obdivuhodných 38 minut a 34 sekund. Že jde o mimořádný výkon ukazuje srovnání s obdobnou soutěží, která se před pěti lety konala ve slovenském Trenčíně. Tam bratrskému duu Skladanových stačil na vítězství o dvacet minut horší čas.

TIP: Urna jako umělecké dílo: Pohřeb je součástí života, říká designér

K měření správné velikosti byla použita (prázdná) rakev, a kromě rychlosti se hodnotila i technika hloubení a celková úprava hrobu. Podle ruských organizátorů měla soutěž zvýšit prestiž profese hrobníků a přilákat pozornost mladší generace k profesi pracovníka pohřební služby.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V čínských náboženstvích silně zakořenila potřeba uctívat zesnulé předky na fyzickém místě. Kremaci proto lidé volí neradi. (foto: Profimedia)

Zajímavosti

Nové objevená unikátní římská mozaika znázorňuje legendární souboj Achilla s Hektorem.

Věda
Reklama
Vesmír

Spojenečtí vojáci si prohlížejí tank Panther, který se převrátil do řeky u belgického města Houffalize.

Válka

Friedrich Küchenmeister ve jménu vědy využil v polovině 19. století odsouzence na smrt k úspěšnému pokusu, jímž doložil cyklus tasemnice dlouhočlenné.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907