V Rusku vyzkoušeli doručování balíků dronem: Test skončil blamáží

04.04.2018 - Zuzana Rychlá


Reklama

Ruská státní pošta plánovala nasazení dronů od roku 2016. Zatím se jí ale příliš nedaří. Poslední test skončil dokonalou blamáží. Dron v hodnotě 400 tisíc korun, vyrobený ruskou firmou Rudron/Expeditor, měl doručit malý balík ze sibiřského města Ulan-Ude do nedaleké vesnice. Přibližně po minutě ale v plné rychlosti narazil do nedaleké budovy a roztříštil se.

Přestože samotný dron skončil v troskách, nikomu se nic nestalo a také obsah zásilky zůstal neporušený. Ruská pošta ale i tak dává od incidentu ruce pryč. Akce prý byla zcela v režii výrobce dronu. Za havárii podle informací ruských médií mohlo být rušení velkým počtem Wi-Fi sítí. 

Reklama

  • Zdroj textu:

    Reuters

  • Zdroj fotografií: RIA Novosti

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti
Revue

Zhruba polovina psů v experimentech odmítla záměrně špatnou radu cizího člověka. Jsou v tom lepší než lidské děti, makaci nebo šimpanzi.

Věda

Lady Caroline Lambová byla anglická šlechtična a spisovatelka. Byla milenkou George Gordona Byrona. Jejich vztah je námětem řady děl, například filmu Lady Caroline Lamb z roku 1972.

Historie

Přestože je zde jistá podobnost s párem Jupiter-Saturn, je třeba si uvědomit, že disk kolem hvězdy PDS 70c je asi 500krát větší než prstence Saturnu. 

Vesmír

Britské tanky Challenger 2 stále zůstávají také ve hře s tím, že je bude třeba modernizovat.

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907