Reklama


V soutěži o nejlepší masové kuličky zabodoval veganský pokrm

03.12.2017 - Vilém Koubek

Soutěž o nejlepší masové kuličky se zvrhla v urážení kuchařky, která se klání zúčastnila s veganským pokrmem. Od některých si dokonce vyslechla výhrůžky smrtí…


Reklama

Na masové kuličky potřebujete pouze maso, koření a pár další ingrediencí, přičemž ze vzniklé hmoty se pak jednoduše vytvarují koule. Účastníci soutěže o nejlepší zmíněný pokrm, jež se koná ve Filadelfii, také o receptuře nepochybovali – až do letošního ročníku, kdy Jennifer Zavala pracovala místo masa s cizrnou a italským pečivem panelle.

TIP: Masožroutům vstup zakázán: V Rusku vzniká první ryze vegetariánské sídliště

Zatímco některým rozhodčím její výtvor velmi chutnal, od jiných sklidila kritiku za absenci masa. Posměšků a jedovatých poznámek se dočkala i ze strany protivníků. Jakmile se pak rozšířilo, že Zavala údajně vyhrála, změnily se úšklebky v ostré nadávky, a žena prý dostala i několik výhrůžek smrtí. V soutěži nakonec nezvítězila a podle vlastních slov při ní zažila „nejdivnější dva dny svého života“.

  • Zdroj textu: Philadelphia magazine. 100+1 zahraniční zajímavost
  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Mrazivá katastrofa  

O konci dinosaurů a jejich současníků po dopadu obří planetky na Zemi máme již mnoho důkazů. Také loni spatřilo světlo světa několik vědeckých prací, jež se zajímavému fenoménu věnují. S využitím zpřesněných počítačových modelů pro množství vyvržené hmoty po nárazu tělesa a následný vývoj klimatu vědci například zjistili, že se průměrná globální teplota snížila o neuvěřitelných 26 °C, a to na 3–16 let. Teplomilní dinosauři a mnozí jejich pozemští souputníci tak jednoduše nemohli přežít. Do atmosféry se také dostalo ohromné množství plynů – podle zatím nejpřesnějších odhadů asi 325 gigatun síry a 425 gigatun oxidu uhličitého – a celkově měla exploze energii výbuchu 300 milionů atomových bomb. Saze a prach pak zatemnily oblohu na celé měsíce či roky.

Zajímavosti

Dnešní trendy odkazují k praktičnosti a minimalismu ve zdobení

Historie
Vesmír

Nově nalezený chameleon z Madagaskaru

Věda

Kopytníky patří mezi nejproslulejší léčiva středověku. Celá rostlina kořeněně voní a její chuť se podobá pepři či zázvoru.

Příroda
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907