Velký sýrový důkaz: Drogového dealera pomohla usvědčit fotka z EncroChatu

13.09.2021 - Vilém Koubek

Na základě nevinně vyhlížející fotografie sýra dopadla policie drogového dealera. Ve vězení teď stráví třináct let

<p>Ve výřezu snímek, který pomohl usvědčit drogového dealera Carla Stewarta.</p>

Ve výřezu snímek, který pomohl usvědčit drogového dealera Carla Stewarta.


Reklama

Bloček modrého stiltonu se stal osudným britskému drogovému dealerovi Carlu Stewartovi: Policie měla sice muže dlouhodobě v hledáčku, ale nedokázala proti němu shromáždit dostatečné důkazy.

TIP: Dvojici lupičů dostalo přiznání na sociální síti za mříže

Situace se změnila, když se Stewart na šifrované komunikační síti EncroChat, donedávna hojně využívané organizovaným zločinem, pochlubil svou láskou k mléčné pochoutce a sdílel fotku, na níž drží sýr v otevřené dlani. Forenzní experti následně snímek analyzovali a povedlo se jim z něj získat dealerovy otisky prstů, které ho usvědčily z napojení na organizovaný zločin. Záliba ve vyzrálé plísňové pochoutce tak výtečníkovi vynesla třináct let za mřížemi.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Ve výřezu zubní protéza George Washingtona – není divu, že s tímto monstrem v ústech nerad mluvil na veřejnosti.

Historie
Zajímavosti

Bez vody ani ránu

Kapybary (Hydrochoerus hydrochaeris) patří mezi savce žijící (podobně jako například hroši) částečně vodním životem. Proto je můžete vidět především v regionech, kde je snadný přístup k vodě: jejich oblíbeným místem jsou zatopené lučiny, okraje močálů a nížinné lesy, kde je dobrá pastva a po celý rok dostatek vláhy. Daří se jim u vodních nádrží a v okolí řek.

Vyskytují se ovšem i v suchých lesích, křovinatých podrostech a na loukách. Jsou pěstovány na farmách nejen ve své domovině a uprchlíci z těchto chovů se zabydlují v oblastech bohatých na vodu po celém světě. Například na Floridě jsou volně se pohybující kapybary běžně vídány a roku 2011 byla kapybara viděna v Kalifornii.

Často zůstávají skryty ve vodě, přičemž nad hladinu jim čouhají jen nozdry a oči. Pod vodu se dokážou ponořit i úplně a vydrží bez nadechnutí až pět minut. Přední nohy kapybar jsou o něco kratší než zadní a mezi prsty mají tato zvířata menší plovací blánu. Tato danost společně s umístěním očí, nozder a uší ve vrchní části hlavy je předurčuje k bezproblémovému přebývání ve vodě.

Příroda

Příčina vzniku obřích Fermiho bublin zatím zůstává nejasná.

Vesmír

Samantha Wrightová se svou dcerou Sofií a aplikací CamAPS FX, která monitoruje její cukrovku.

Věda
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907