Velký sýrový důkaz: Drogového dealera pomohla usvědčit fotka z EncroChatu

13.09.2021 - Vilém Koubek

Na základě nevinně vyhlížející fotografie sýra dopadla policie drogového dealera. Ve vězení teď stráví třináct let

<p>Ve výřezu snímek, který pomohl usvědčit drogového dealera Carla Stewarta.</p>

Ve výřezu snímek, který pomohl usvědčit drogového dealera Carla Stewarta.


Reklama

Bloček modrého stiltonu se stal osudným britskému drogovému dealerovi Carlu Stewartovi: Policie měla sice muže dlouhodobě v hledáčku, ale nedokázala proti němu shromáždit dostatečné důkazy.

TIP: Dvojici lupičů dostalo přiznání na sociální síti za mříže

Situace se změnila, když se Stewart na šifrované komunikační síti EncroChat, donedávna hojně využívané organizovaným zločinem, pochlubil svou láskou k mléčné pochoutce a sdílel fotku, na níž drží sýr v otevřené dlani. Forenzní experti následně snímek analyzovali a povedlo se jim z něj získat dealerovy otisky prstů, které ho usvědčily z napojení na organizovaný zločin. Záliba ve vyzrálé plísňové pochoutce tak výtečníkovi vynesla třináct let za mřížemi.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pekelná studna – návštěva tohoto mýty opředeného místa musela být pro jeskyňáře dechberoucím a do jisté míry i mysteriózním zážitkem. 

Věda

Navrátilci končili v karanténě, kde jim zabavili věci a agenti StB je tlačili ke spolupráci.

Historie

Střelnice, či holubník?

The Wonderful Barn
kde: Irsko | kdy: 1743

„Nádherná stodola“ stojí v irském Leixlipu od roku 1743: Projekt financovala Katherine Conollyová a jde o jeden z následků velkého hladomoru, který zemi sužoval v letech 1740–1741. Filantropka chtěla zaměstnat dělníky v nouzi, a tak je najala na vybudování prapodivné stavby ve tvaru vývrtky. Dodnes není zcela zřejmé, zda měla stodola také nějaké praktické využití. Podle některých teorií její špička sloužila jako holubník, jiné zas hovoří o ideálním prostoru pro sportovní střelbu. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Kolo od vozu tvoří součást skupiny galaxií vzdálené asi 400 milionů světelných let. Obvod Kola představuje ohromná prstencovitá struktura o průměru 100 tisíc světelných roků, složená z hvězdotvorných oblastí plných extrémně jasných a hmotných stálic.

Vesmír

Nelze pochybovat o tom, že lesů závratně rychle ubývá. Takto vypadá odlesňování v Brazílii - dobytek se pase na místě, kde ještě nedávno byl prales.

Příroda

<p>V Buddhově rodišti - chrám zasvěcený královně Máje ukrývá i kámen označující přesné místo Buddhova narození.</p>

Cestování

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907