Vietnam bude identifikovat oběti války v masových hrobech pomocí DNA

14.01.2016 - Stanislav Mihulka

Vietnamští vědci hodlají identifikovat miliony neznámých obětí války dřív, než se rozloží ve svých hrobech


Reklama

Od konce války ve Vietnamu uplynulo 40 let. Identita milionů obětí bojů ale i přesto zůstává neznámá. Jejich pozůstatky se postupně rozkládají a za nějaký čas už jejich určení nebude vůbec možné. Vietnamští vědci se proto rozhodli spustit největší projekt masové identifikace lidí v historii.

Najmuli si německou společnost Bioglobe, která by jim měla tento projekt uskutečnit. V únoru (2016) spustí první část celé operace a do Hamburku odjede tým vietnamských badatelů. Jejich úkol bude vyškolit se v používání metody analýzy DNA, kterou vyvinula společnost Qiagen.

Tato metoda je speciálně nastavena pro získání DNA z materiálu, který byl 40 let zakopán ve vlhkém tropickém klimatu Vietnamu. Vědci budou zároveň sbírat i vzorky DNA Vietnamců, díky nimž budou jednotlivé mrtvé identifikovat.

  • Zdroj textu:

    IFL Science, Nature

  • Zdroj fotografií: US Army

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Rorschach chtěl svým testem odhalovat schizofrenii, tedy duševní nemoc související se selháváním myšlenkových procesů a sníženým vnímáním emocí.

Zajímavosti

Svobodné zednářství

Historie

Pozemní personál britského a francouzského letectva si krátí dlouhou chvíli u krytu s nápisem upomínajícím na adresu britských premiérů

Válka

Umělá inteligence značně vylepší provoz satelitů pro dálkový průzkum Země.

Vesmír

Bakteriální kultury v experimentu

Věda
Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907