Reklama


Zapomeňte na tkaničky: Přicházejí samozavazovací boty!

22.03.2016 - Stanislav Mihulka

Samozavazovací boty z filmu Návrat do budoucnosti II se staly skutečností. Společnost Nike je uvede na trh jako Nike HyperAdapt 1.0

Reklama

Marty McFly, kterého hraje Michael J. Fox, se v americké sci-fi komedii Návrat do budoucnosti II dostane do roku 2015. Mimo jiné tam získá boty od Nike, které se samy zavazují.

Filmová rekvizita si rychle podmanila řady fanoušků, v loňském roce proto firma Nike rozhodla, že se samozavazovací boty z filmového plátna pokusí přenést do reality. Novinka dostala jméno Nike HyperAdapt 1.0 a opravdu funguje jako její filmová předloha.

Když si majitel boty obuje, senzory zachytí tělesné teplo a boty se hned automaticky utáhnou. Jak ale dodává vývojářka Nike Tiffany Beersová, utažení bot je ještě možné doladit pomocí dvojice tlačítek.

Nike bude dodávat boty ve třech různých barvách a kromě automatického utahování i efektně svítí. Energii botám zajišťují miniaturní nabíjecí baterie, které by měly na jedno nabití vydržet zhruba týden. Cenu firma zatím nezveřejnila, novinka má být dostupná začátkem prázdnin po předchozí registraci na stránkách Nike.com.

  • Zdroj textu: IFL Science
  • Zdroj fotografií: Nike

Reklama

Další články

Reklama

Reklama

Aktuální články

Tři ženy, tři pohnuté osudy - Marie, Georgiana ani Alžběta štěstí po boku manželů nenašly.

Historie
Věda

Kolik se asi podobných exoměsíců potuluje Mléčnou dráhou?

Vesmír
Válka
Zajímavosti
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907