Zapomeňte na tkaničky: Přicházejí samozavazovací boty!

22.03.2016 - Stanislav Mihulka

Samozavazovací boty z filmu Návrat do budoucnosti II se staly skutečností. Společnost Nike je uvede na trh jako Nike HyperAdapt 1.0


Reklama

Marty McFly, kterého hraje Michael J. Fox, se v americké sci-fi komedii Návrat do budoucnosti II dostane do roku 2015. Mimo jiné tam získá boty od Nike, které se samy zavazují.

Filmová rekvizita si rychle podmanila řady fanoušků, v loňském roce proto firma Nike rozhodla, že se samozavazovací boty z filmového plátna pokusí přenést do reality. Novinka dostala jméno Nike HyperAdapt 1.0 a opravdu funguje jako její filmová předloha.

Když si majitel boty obuje, senzory zachytí tělesné teplo a boty se hned automaticky utáhnou. Jak ale dodává vývojářka Nike Tiffany Beersová, utažení bot je ještě možné doladit pomocí dvojice tlačítek.

Nike bude dodávat boty ve třech různých barvách a kromě automatického utahování i efektně svítí. Energii botám zajišťují miniaturní nabíjecí baterie, které by měly na jedno nabití vydržet zhruba týden. Cenu firma zatím nezveřejnila, novinka má být dostupná začátkem prázdnin po předchozí registraci na stránkách Nike.com.

Reklama

  • Zdroj textu:

    IFL Science

  • Zdroj fotografií: NikeDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nezamhouřit oka

Shattered | rok: 2014 | počet sezon: 1

V reality show Shattered se deset účastníků nechalo zavřít v domě plném skrytých kamer a měli za úkol vydržet týden bez spánku. Denně přitom podstupovali testy, aby se určilo, na koho dlouhodobá bdělost dopadá nejhůř. Tito jedinci se pak utkávali v různých výzvách a nejslabší museli dům opustit. Na vítěze čekalo v přepočtu 4,1 milionu korun, suma se však snižovala pokaždé, když někdo ze soutěžících zavřel oči na déle než deset sekund. Zatímco někteří usnuli, jiní prodělávali halucinace či dramatické změny chování. Farah Clareová nakonec zůstala vzhůru celých 178 hodin a odnesla si čtyři miliony korun. (foto: Unsplash, Alexandra Gorn, CC0)

Revue

Northrop Grumman B-2 Spirit – vývoj tohoto víceúčelového strategického bombardéru probíhal v maximálním utajení. (foto: Shutterstock)

Válka
Zajímavosti

Lidé se superneurony mají paměť jako mladíci. (foto: Shutterstock)

Věda

Poprava císaře Maxmiliána, vedle něho generál Miramón (po císařově levé ruce) a Mejía. Obraz fracouzského malíře Edouarda Maneta. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Následky kolize DART s planetkou Dimorphos zachycené dalekohledem SOAR. Za planetkou se táhne ohon, který je podle vědců dlouhý více než 10 000 kilometrů. (CTIO/NOIRLab/SOAR/NSF/AURA, T. Kareta, M. KnightCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907