Vosková figurína Donalda Trumpa zmizela z muzea: Lidé si na ní vybíjeli vztek

07.07.2021 - Vilém Koubek

Texaské muzeum voskových figurín muselo z expozice odstranit podobiznu bývalého prezidenta USA – lidé si na ní totiž vybíjeli vztek


Reklama

Podle Claye Stewarta, ředitele muzea Louis Tussaud’s Waxworks v San Antoinu, je prezidentská sekce odjakživa problematická: „Ať už šlo o Bushe, Obamu, nebo Trumpa, do všech si lidé rádi praštili.“ Figurína Baracka Obamy údajně šestkrát přišla o ucho a Georgi W. Bushovi někdo pěstí zarazil nos do hlavy.

TIP: Jak chytří byli prezidenti USA? Má Donald Trump vyšší IQ než Barack Obama?

Donald Trump, stojící po boku Vladimira Putina a Kim Čong-una, si však vysloužil tolik úderů a škrábanců, že jej vedení muzea nakonec muselo odstranit. Momentálně vzniká podobizna Joea Bidena a předpokládá se, že ani on se nějakému tomu úderu nevyhne.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pekelná studna – návštěva tohoto mýty opředeného místa musela být pro jeskyňáře dechberoucím a do jisté míry i mysteriózním zážitkem. 

Věda

Navrátilci končili v karanténě, kde jim zabavili věci a agenti StB je tlačili ke spolupráci.

Historie

Střelnice, či holubník?

The Wonderful Barn
kde: Irsko | kdy: 1743

„Nádherná stodola“ stojí v irském Leixlipu od roku 1743: Projekt financovala Katherine Conollyová a jde o jeden z následků velkého hladomoru, který zemi sužoval v letech 1740–1741. Filantropka chtěla zaměstnat dělníky v nouzi, a tak je najala na vybudování prapodivné stavby ve tvaru vývrtky. Dodnes není zcela zřejmé, zda měla stodola také nějaké praktické využití. Podle některých teorií její špička sloužila jako holubník, jiné zas hovoří o ideálním prostoru pro sportovní střelbu. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Kolo od vozu tvoří součást skupiny galaxií vzdálené asi 400 milionů světelných let. Obvod Kola představuje ohromná prstencovitá struktura o průměru 100 tisíc světelných roků, složená z hvězdotvorných oblastí plných extrémně jasných a hmotných stálic.

Vesmír

Nelze pochybovat o tom, že lesů závratně rychle ubývá. Takto vypadá odlesňování v Brazílii - dobytek se pase na místě, kde ještě nedávno byl prales.

Příroda

<p>V Buddhově rodišti - chrám zasvěcený královně Máje ukrývá i kámen označující přesné místo Buddhova narození.</p>

Cestování

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907