Vražedně dobré kuře: Rodinná hádka o kuřecí křídla skončila střelbou

04.10.2018 - Vilém Koubek

Rodinná hádka o grilovaná kuřecí křídla se ošklivě zvrhla a vyvrcholila střelbou. Syn skončil s dírou v hrudníku a otci hrozí až dvacet let za mřížemi


Reklama

V roce 2016 se 77letý John Louis Caver díval s manželkou, synem a dcerou na zápas v Super Bowlu, když vtom se mezi muži rozhořel spor o grilovaná kuřecí křídla, která si u televize dávali.

TIP: Na život a na smrt: Potyčka dvou Němců skončila útokem klobásou

Vášnivá rozprava se postupně značně vyhrotila, načež se oba účastníky neúspěšně pokusila odtrhnout od sebe nejprve manželka a poté i dcera. Rozohněný otec nakonec „vybuchl“ a střelil vlastního syna pistolí do hrudi. Mladíka odvezla sanitka a naštěstí přežil. Otce ovšem shledala porota letos v srpnu vinným a v příštích dnech si horkokrevný rodič vyslechne rozsudek: Možná ho čeká až dvacet let ve vězení. 

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost, Daily Mail

  • Zdroj fotografií: Shutterstock

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Spisovatel pečlivě budoval svou image dobrodruha. Vpravo Karel May (1842–1912) jako Old Shatterhand, vlevo na snímku z roku 1905.

Zajímavosti

Červené světlo pomáhá stárnoucím očím

Věda

Ledoví obři Uran a Neptun

Vesmír

Na sklonku života pobýval Václav Eusebius v Roudnici nad Labem.

Historie

Původně Messerschmitt Bf 109, později Avia S-199, která se v roce 1948 dostala do Izraele a bojovala v izraelsko-arabských válkách

Válka

Horal každým coulem

Symbolem horolezectví a života ve vyšších nadmořských výškách by mohl být jak divoký (Bos mutus) a jeho domestikovaná forma jak domácí (Bos grunniens)Tento mohutný sudokopytník s dlouhou srstí obývá oblasti střední Asie a žije v nadmořských výškách až kolem 5 500 metrů nad mořem (nepotvrzené údaje uvádí i 6 100 m n. m.). Díky velmi dobře tepelně izolující srsti a mnoha dalším adaptacím pro život na vysokohorských loukách a náhorních plošinách byl tento druh skotu ceněn již ve starověku. Dodnes je domestikovaná forma jaka využívána šerpy k vynášení zavazadel horolezcům v Himálaji. Jak přitom není žádný střízlík – velcí samci přesahují hmotnost jedné tuny a v plecích mohou dosáhnout výšky 2,2 metru. Samice jsou v porovnání se samci asi o třetinu menší. Také domestikovaní jaci zdaleka nedosahují velikosti svých divokých předků, samci váží maximálně 580 kilogramů.

„Nízkohorská“ nemoc

Mezi adaptace, které jakům umožňují obývat nehostinné prostředí vysokých horstev, patří celkově větší plíce a srdce, než jaké má skot žijící v nížinách. Tito kopytníci mají také lepší schopnost přenosu kyslíku v krvi díky fetálnímu hemoglobinu, který u nich zůstává aktivní po celý život. Jaci jsou tak dobře přizpůsobeni svému prostředí, že v nížinách poměrně rychle hynou! Ohrožují je zde běžné nemoci a teploty nad 15 °C.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907