Všeho moc škodí: Být superinteligentní není příliš dobré pro lásku

Při hledání partnera je skvělé být chytrý a zábavný. Ale příliš chytrých lidí se ostatní bojí

03.09.2018 - Stanislav Mihulka



Jak jistě tuší diváci seriálu „Teorie velkého třesku“, geniální mozek je často velkou překážkou v navazování a fungování milostných vztahů. Nedávno to potvrdili i australští vědci, kteří zjistili, že ženy shánějící partnera se vyhýbají mužům s extrémně vysokou inteligencí.

Výzkum zahrnoval 214 studentů, z nichž bylo téměř tři čtvrtiny žen, a jejichž průměrný věk byl přibližně 19 let. Dobrovolníci vyplňovali dotazníky, které zkoumaly jejich pohled na vlastnosti vytouženého partnera, od jeho inteligence a zábavnosti, až po fyzickou přitažlivost.

TIP: Manželský benefit: Sezdané páry jsou mnohem méně náchylné k demenci

Ukázalo se, že ženy chtějí chytrého a zábavného partnera. Ale geniálního partnera nikoliv a superbaviče rovněž ne. Zdá se, že extrémní inteligence případného partnera u nejednoho člověka vzbuzuje nepříjemné pocity a lidé se s takovým člověkem necítí úplně bezpečně. Tím samozřejmě klesá atraktivita géniů pro navázání vztahu. Extrémně zábavní a bezstarostní lidé jsou zase vnímaní jako málo spolehliví či málo ambiciózní. I v lásce platí, že všeho moc škodí.

  • Zdroj textu

    University of Western Australia

  • Zdroj fotografií

    CBS TV Network


Další články v sekci