Z bývalého sovětského smetiště je dnes nejbarevnější pláž na světě

02.02.2017 - Zuzana Rychlá

Ussurijský záliv na východě Ruska sloužil v sovětských dobách jako smetiště skleněného odpadu. Tisíce tun rozbitých skleněných lahví a porcelánových nádob zde skončilo bez ladu a skladu ve volné přírodě. Voda a písek proměnili během časů skleněné střepy v pestrobarevné hladké oblázky. Dnes je tak toto místo nejen vyhledávanou turistickou atrakcí, ale i chráněnou krajinnou oblastí.

Reklama

  • Zdroj textu:

    The Siberian Times

  • Zdroj fotografií: The Siberian TimesDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Replika stroje Fokker Eindecker, kterého se dohodoví piloti až do jara 1916 velmi obávali. (foto: Shutterstock)

Válka

Mezi nejnebezpečnější příměsi zemního plynu patří karcinogenní benzen. Jeho přítomnost vědci zaznamenali v 95 % vzorků. (foto: Unsplash, KWON JUNHOCC0)

Věda

Chcete-li objekty popsané v článku spatřit s jistotou, najděte si k pozorování místo co nejméně zatížené světelným znečištěním. (foto: PixabayCC0)

Vesmír

Dospělý strdimil karmínovoprsý (Aethopyga siparaja) dorůstá velikosti kolem 10 cm. (foto: Shutterstock)

Příroda

Traduje se, že se Tycho de Brahe nechtěl vzdálit od pozorování zatmění Slunce a zemřel na protržený močový měchýř. (foto: Wikimedia Commons, Eduard EnderCC0)

Historie

Ze 144 sekvenovaných vzorků jich 45 – zhruba třetina – obsahovala žraločí DNA. Nejčastěji identifikovanými druhy byli žralok modrý, žralok hedvábný a žralok bělocípý. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907