Mimozemšťané opět mimo hru: Záhadný signál z blízké hvězdy se podařilo vysvětlit

25.07.2017 - Stanislav Mihulka

Kdo se těšil či obával zachycení mimozemského signálu, může být v klidu. Jako obvykle šlo o planý poplach

Radioteleskop Arecibo -<p>Hledání mimozemských signálů stále pokračuje</p>
Radioteleskop Arecibo -

Hledání mimozemských signálů stále pokračuje


Reklama

Odborníky i veřejnost po celém světě nedávno zaujala zpráva o podivných rádiových signálech, které měly přicházet od blízké hvězdy. Přesně po takových signálech už dlouho pátrají naše radioteleskopy.

Signály zachytil veliký radioteleskop portorické observatoře Arecibo. Přicházely od hvězdy Ross 128, což je velmi slabě zářící červený trpaslík, vzdálený od Sluneční soustavy asi 11 světelných let. V tuto chvíli nevíme o tom, že by kolem něj obíhaly nějaké planety.

Planý poplach

Navzdory pozdvižení v části médií, Abel Mendez z Portorické univerzity a jeho kolegové od počátku silně pochybovali o tom, že jde o signály nějaké mimozemské civilizace. Proto v uplynulých dnech znovu namířili Arecibo na trpaslíka Ross 128 a získaná data detailně analyzovali.

TIP: Radioteleskop Arecibo vystopoval nejrychleji rotujícího hnědého trpaslíka

Výsledky hovoří dost jasně. Zdrojem podezřelých rádiových signálů není žádná mimozemská entita, ale s největší pravděpodobností jeden nebo více geostacionárních satelitů. Signály pocházejí z pásma používaného geostacionárními satelity ke komunikaci a hvězda Ross 128 se nachází poblíž nebeského rovníku, kde se nalézá mnoho těchto satelitů.

  • Zdroj textu:

    Tech Insider

  • Zdroj fotografií: Arecibo Observatory

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti

Sedmiletý Magawa, který se už blíží svému důchodovému věku. I když je větší než ostatní druhy krys, stále je dost lehký na to, aby neaktivoval nášlapné miny. Magawa se narodil a vyrostl v Tanzanii, kde ho vytrénovala charitativní organizace Apopo. Ta cvičí krysy nejen k vyhledávání výbušnin, ale i k odhalování tuberkulózy.

Revue

Jednadvacetiletý Winston Churchill (1874–1965) na snímku z roku 1895 v uniformě 4. regimentu jízdní kavalérie královniných husarů.

Historie

Vesmírná loď vstupuje do atmosféry. Nyní vše závisí na bezvadné funkci tepelného štítu.

Vesmír

Konstantin Rokossovskij zastával během bitvy funkci velitele Centrálního frontu.

Válka

Domácí kamera Ring Always Home Cam může létat. Za letu pátrá po vetřelcích, kontroluje domácí spotřebiče i zavřená okna.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907