Zbraně a vozidla z 2. světové nalezené v Iráku

23.01.2016 - Redakce Válka Revue

I na současných bojištích se mezi moderní technikou dají nalézt bojeschopná vozidla a použitelné zbraně pamatující ještě druhou světovou válku


Reklama

Představe si moderního vojáka se současnou výbavou a technikou, jak na bojišti v Iráku narazí na vozidlo, které jakoby vypadlo ze hry World of Tanks. Na tomto videu můžete vidět vpravdě historickou kořistní techniku a zbraně, kterou se americkým jednotkám podařila získat za více jak deset let působení v Iráku. Video zachycuje vozy jako M4 Sherman, Churchill, M24 Chaffee, M36 Jackson, Crusader a mnohé další. 

Reklama

  • Zdroj textu:

    Youtube.com

  • Zdroj fotografií:

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Ze 144 sekvenovaných vzorků jich 45 – zhruba třetina – obsahovala žraločí DNA. Nejčastěji identifikovanými druhy byli žralok modrý, žralok hedvábný a žralok bělocípý. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Podle bulharských matematiků je chování Sluneční soustavy je velice stabilní. Jsou proto přesvědčeni, že náš planetární systém vydrží nejméně 100 tisíc let. (ilustrace: NASACC BY-SA 4.0)

Vesmír

(foto: Pexels, cottonbro, CC0)

Reklama

Oficiální výsledky sčítání z roku 1921 nebyly přijaty příznivě příslušníky národnostních menšin. Napočítáno jich totiž bylo méně než v roce 1910. (foto: PixabayCC0)

Historie

Sověti nasadili tanky T-54 (na snímku) a T-55 také během okupace Československa v srpnu 1968. (foto: Wikimedia Commons, František DostálCC BY-SA 4.0)

Válka

Při užívání antibiotik je úmrtnost nakažených břišním tyfem zhruba 1-4 procenta, u neléčených pacientů vzrůstá až na 20 procent. (ilustrace: Shutterstock)

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907