Že je LEGO jen pro děti? To ani náhodou!

30.01.2017 - Zuzana Rychlá


Reklama

Americká společnost EverBlock představila svůj koncept stavebních bloků podobající se stavebnici LEGO. Z jejich barevných kostek lze sestavit téměř cokoli – od příček, přes nábytek, po nejrůznější dekorace nebo celý přístřešek. Majitelé doufají, že stavební prvek pomůže i v rozvojových zemích. Sortiment kostek je k dispozici v internetovém obchodě a cena jedné velké kostky se pohybuje od cca 95 do 170 korun.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Bored Panda, INSIDER

  • Zdroj fotografií: EverBlockDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Úlomek dvanáctistěnu nalezený v belgické provincii Limburk. (foto: Flanders Heritage Agency, Kris VandevorstCC BY 4.0)

Věda

Stalinova pohřbu se zúčastnil i československý prezident Klement Gottwald, jemuž se však cesta do Moskvy stala osudnou. Následkem letu u něj totiž došlo k protržení výdutě srdeční aorty. Zemřel devět dnů po Stalinovi, což bylo propagandisticky využito jako „smrt žalem“. (foto: Profimedia/ČTK)

Historie

Simulace planet obíhajících kolem celých dvojhvězd ukázaly, že obyvatelné mohou nejspíš být v případě, kdy obíhají relativně blízko výrazně nestejných hvězd. (ilustrace: NRAO/AUI/NSF, S. DagnelloCC BY-SA 4.0)

Vesmír
Revue

Krkavec přichází ke kohoutovi bažanta obecného (Phasianus colchicus), který se nečekaně objevil nedaleko újedi. Kohout překvapivě podniká jako první výpad proti krkavci. (foto: Karel Svašek - se souhlasem k publikování)

Příroda

Raketoplán Challenger během startu 28. ledna 1986. Jen o pár sekund později došlo k fatálnímu selhání, které vedlo ke zkáze a rozpadu celého stroje. (foto: Wikimedia Commons, NASA, CC0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907