Zelenina plukovníka Sanderse: KFC testuje bezmasé kuřecí nugety

02.09.2019 - Martin Reichman

Fastfoodový řetězec KFC je pro mnohé archetypem nezdravého stravování. Pro řadu vegetariánů a veganů pak přímo jámou pekelnou. Časy se ale mění… Bezmasé kuřecí nugety zákazníci vykoupili během několika hodin

<p>KFC je po Burger Kingu dalším z velých fastfoodů, který se pokouší oslovit i zákazníky, kteří se jinak masu vyhýbají. </p>

KFC je po Burger Kingu dalším z velých fastfoodů, který se pokouší oslovit i zákazníky, kteří se jinak masu vyhýbají. 


Reklama

Atlantská pobočka KFC hostila minulý týden vskutku revoluční experiment. V jinak přísně masožroutské restauraci nabídla svým zákazníkům bezmasé kuřecí nugety. Maso, či přesněji dochucenou směs rostlinných proteinů, fastfoodovému řetězci dodala společnost Beyond Meat z kalifornského El Segundu, která se masnými náhražkami zabývá již zhruba dekádu. Ostatně výrobky této značky jsou dostupné i na českém trhu.

Bezmasý experiment se podle všeho vydařil nad očekávání – várka „smažených zázraků z Kentucky“ se vyprodala během zhruba pěti hodin a zájemci o bezmasé kuře si museli vystát pořádnou frontu. Podle zástupce pobočky firma prodala za necelý den tolik bezmasých nugetů jako běžných kuřecích porcí za celý týden.

TIP: Impossible Whopper: Burger King přichází s bezmasým ekologickým hamburgerem

Přestože přesné složení bezmasé novinky plukovníka Sanderse není známé, má jít o směs sójového a hrachového proteinu, rýžové mouky a mrkvové vlákniny. Chybět pochopitelně nesmí spousta koření a potravinářských přísad – kvasnicového extraktu, rostlinného oleje a soli. Odborníci na zdravou výživu nicméně podotýkají, že přestože základní ingredience jsou sami o sobě poměrně zdravé a plné důležitých aminokyselin a také železa, v celku jde stále o smažený pokrm, který již zásady zdravého stravování příliš nesplňuje. KFC navíc své bezmasé a masné produkty připravuje ve společné kuchyni (a nejspíš i ve společných fritézách), zelená novinka tak patrně neosloví ani ortodoxní vegany.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Paul Newman, coby Frajer Luke. Obdiv spoluvězňů si získává nejen svým postojem k životu, ale také třeba vítězstvím v sázce o snědení padesáti vajec.

Revue

Kančil stříbrohřbetý pózuje ve vietnamském pralese

Věda

Bílé město tvoří nejen rozlehlé budovy na bulvárech, ale také „obyčejná“ domovní zástavba.

Cestování

Nejnovější start SpaceX na mysu Canaveral

Vesmír

Německá motospojka na východní frontě se občerstvuje u místních obyvatel

 

Válka

Palác Topkapi – tradičně zde sídlili vládci osmanské říše

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907