Zmizelý obří penis z bavorské hory je zpět: Záhadu šetří policie

09.12.2020 - Martin Reichman


Reklama

Bavorská policie řeší neobvyklou záhadu. Z místní hory Grünten nedávno zmizela socha zhruba dva metry velkého dřevěného penisu. Po bezmála dvousetkilogramové skulptuře zbyla jen hromada pilin. Není známo, kdo sochu odstranil a není ani jisté, zda jde o zločin – nikdo totiž netuší, komu vlastně tato podivná socha patřila.

Obří penis se na Grüntenu objevil před čtyřmi nebo pěti lety a rychle se stal vyhledávanou turistickou atrakcí. Kdo jej ale na 1 738 metrů vysokou horu umístil, není dodnes jasné. Podle místních šlo zřejmě o odložený nevhodný dárek. Pikantní dílo si každopádně rychle získalo srdce místních i turistů a Google ji ve svých mapách zařadil mezi „kulturní dominanty“.

TIP: Sorry, kámo! Sexuální hrátky skončily trapnou blamáží

Jen několik dnů po zmizení sochy se ale na Grüntenu objevil penis nový. Je dokonce o něco větší než ten původní. Ani v tomto případě ale není známé jméno majitele ani toho, kdo novou sochu na Grünten umístil. Policii v Kemptenu, která má vyšetřování záhady dřevěného penisu na starosti, tak nejspíš čeká nejedna bezesná noc.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Fosilie ptakoještěra Balaenognathus maeuseri byla nalezena v německém lomu a byla popsána paleontology z Anglie, Německa a Mexika. (ilustrace: University of Portsmouth, Megan JacobsCC BY-SA 4.0)

Věda
Zajímavosti

Ratibořický zámek pravděpodobně zažil nejedno dostaveníčko paní kněžny s Metternichem… (Wikimedia Commons, KozuchCC BY-SA 3.0 + Wikimedia CommonsCC0)

Historie

Roztavená láva stéká z ostrova Havaj do Tichého oceánu. (foto: Shutterstock)

Příroda

Jak by asi vypadala obloha na planetě uvnitř kulové hvězdokupy? (ilustrace: Shutterstock)

Vesmír

V roce 2022 bylo objeveno pouhých 13 případů infekce vlasovcem medinským. Ještě v 80. letech minulého století jich byly miliony. (foto: The Carter Center, Louise GubbCC BY 4.0)

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907