Zmizelý obří penis z bavorské hory je zpět: Záhadu šetří policie

09.12.2020 - Martin Reichman


Reklama

Bavorská policie řeší neobvyklou záhadu. Z místní hory Grünten nedávno zmizela socha zhruba dva metry velkého dřevěného penisu. Po bezmála dvousetkilogramové skulptuře zbyla jen hromada pilin. Není známo, kdo sochu odstranil a není ani jisté, zda jde o zločin – nikdo totiž netuší, komu vlastně tato podivná socha patřila.

Obří penis se na Grüntenu objevil před čtyřmi nebo pěti lety a rychle se stal vyhledávanou turistickou atrakcí. Kdo jej ale na 1 738 metrů vysokou horu umístil, není dodnes jasné. Podle místních šlo zřejmě o odložený nevhodný dárek. Pikantní dílo si každopádně rychle získalo srdce místních i turistů a Google ji ve svých mapách zařadil mezi „kulturní dominanty“.

TIP: Sorry, kámo! Sexuální hrátky skončily trapnou blamáží

Jen několik dnů po zmizení sochy se ale na Grüntenu objevil penis nový. Je dokonce o něco větší než ten původní. Ani v tomto případě ale není známé jméno majitele ani toho, kdo novou sochu na Grünten umístil. Policii v Kemptenu, která má vyšetřování záhady dřevěného penisu na starosti, tak nejspíš čeká nejedna bezesná noc.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nejdražší kartička Pokémon TCG se loni prodala v přepočtu za neuvěřitelných 8,2 milionu korun. (ilustrační foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Dostupnost kyslíku bude pro pilotované vesmírné mise klíčová. (foto: NASACC0)

Vesmír

Vydáte-li se do národního parku Inthanon v severním Thajsku, zastavte se ve vesnici Ban Khun Klang. U ní najdete botanickou zahradu věnovanou stromovým kapradinám. (foto: © Topi Pigula - se souhlasem k publikování)

Příroda

(ilustrační foto: Wikimedia Commons, Satyamon1993CC BY-SA 4.0)

Věda
Zajímavosti

Evropští lídři 50. let - Richard hrabě von Coudenhove-Kalergi (zcela vlevo) býval označován jako prorok či velvyslanec Evropy. (foto: Wikimedia Commons, van Duinen (Anefo), CC0 1.0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907