Znovu a lépe: Kvůli chybě kněze čeká tisíce věřících nový křest

13.06.2022 - Vilém Koubek

Katolický kněz v Arizoně dlouhá léta pronášel při křtech zkomolený projev. Všichni věřící, kteří mu prošli pod rukama, se tak budou muset nechat pokřtít znovu


Reklama

Ve frázi „křtím tě ve jménu Otce i Syna i Ducha svatého“ zaměnil otec Andrés Arango první osobu jednotného čísla za množné, a podle duchovních ve státě Arizona je proto jeho počínání neplatné. Katolíci totiž věří, že začlenění do církve je pouze v moci Ježíše Krista, a nikoliv širší náboženské komunity.

TIP: Sadomaso v kostele: Kvůli sexuálním hrátkám museli v Louisianě spálit oltář

Kněz působil od roku 2013 ve Phoenixu, předtím sloužil Bohu v Kalifornii a Brazílii. Je tedy možné, že špatně pokřtil tisíce lidí, kteří teď budou muset obřad absolvovat znovu. Arango se po odhalení svého neúmyslného pochybení omluvil a na funkci rezignoval. 

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Až stanice doslouží, nové moduly se od ní odpojí a zůstanou na oběžné dráze pro soukromé účely. (foto: NASA, CC0)

Vesmír
Revue

Kočrka, kohout nebo třeba kozel - tato zvířata byla ve středověku považována za pomocníky čarodějnic. (foto: Pexels, Lucas PezetaCC0)

Historie

Kareta obrovská (Chelonia mydas) je coby ohrožený druh chráněna. V dospělosti jsou jejími jedinými nepřáteli větší druhy žraloků (zejména žralok tygří) a člověk. (foto: Wikimedia Commons, National Marine Sanctuaries, CC0)

Věda

Hideki Tódžó již jako japonský premiér na manilském letišti před inspekcí posádky Filipín. Japonští vojáci na souostroví povraždili statisíce civilistů. (foto: Wikimedia Commons, Reader's Digest, TT News AgencyCC0)

Válka

Po měsíci „UPF diety“ přibral Chris van Tulleken sedm kilogramů (tři kilogramy tvořil jen tělesný tuk, zbytek sacharidy uložené v játrech a svalech), z průměrné hmotnosti podle BMI poskočil k nadváze. (ilustrační foto: Shutterstock) 

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907