Zoufalá mise: Za ztracenou manželkou na nafukovacím člunu přes moře

Muž vyrazil hledat ztracenou manželku – na 2 000 kilometrů dlouhou pouť přes Andamanské moře vyrazil na nafukovacím člunu jen s trochou vody a pár balíčky instantních nudlí

28.03.2022 - Martin ReichmanThajští rybáři minulý týden zachránili muže z Vietnamu, který se pokoušel přeplout Andamanské moře na nafukovacím člunu. Jeho cílem byla dva tisíce kilometrů vzdálená Indie, kde se chtěl setkat se svou ztracenou ženou. 

Sedmatřicetiletý Ho Huang Hung z Vietnamu se podle svých slov nejprve pokoušel do Indie dostat letecky, kvůli problémům s vízem ale musel přejít k náhradnímu plánu. Z Bangkoku se přesunul na jih, kde si koupil modrožlutý nafukovací člun a 5. března se z Phuketu vydal na cestu přes Andamanské moře. V době, kdy jej rybáři objevili, měl za sebou 18 dnů plavby, během kterých urazil přibližně 80 kilometrů. Pokud by pokračoval stejným tempem, svého cíle by dosáhl zhruba za 625 dnů.

TIP: Dva indiánští chlapci přežili téměř měsíc ztracení v amazonské džungli

Pošetilost mužova snažení dokládá i skromná výbava, se kterou na nebezpečnou pouť vyrazil. Podle záchranářů měl u sebe jen několik balíčků instantních nudlí a téměř prázdnou nádobu na vodu. Vzhledem k tomu, že v Bengálském zálivu momentálně řádí cyklon Asani, by jeho šance na přežití byly mizivé. Úřady zachráněnému muži nabídly dočasný azyl a nyní řeší, jak mu umožnit setkání s manželkou.

  • Zdroj textu

    Oddity Central

  • Zdroj fotografií

    Royal Thai Navy, Google Maps


Další články v sekci