Zoufalá mise: Za ztracenou manželkou na nafukovacím člunu přes moře

28.03.2022 - Martin Reichman

Muž vyrazil hledat ztracenou manželku – na 2 000 kilometrů dlouhou pouť přes Andamanské moře vyrazil na nafukovacím člunu jen s trochou vody a pár balíčky instantních nudlí


Reklama

Thajští rybáři minulý týden zachránili muže z Vietnamu, který se pokoušel přeplout Andamanské moře na nafukovacím člunu. Jeho cílem byla dva tisíce kilometrů vzdálená Indie, kde se chtěl setkat se svou ztracenou ženou. 

Sedmatřicetiletý Ho Huang Hung z Vietnamu se podle svých slov nejprve pokoušel do Indie dostat letecky, kvůli problémům s vízem ale musel přejít k náhradnímu plánu. Z Bangkoku se přesunul na jih, kde si koupil modrožlutý nafukovací člun a 5. března se z Phuketu vydal na cestu přes Andamanské moře. V době, kdy jej rybáři objevili, měl za sebou 18 dnů plavby, během kterých urazil přibližně 80 kilometrů. Pokud by pokračoval stejným tempem, svého cíle by dosáhl zhruba za 625 dnů.

TIP: Dva indiánští chlapci přežili téměř měsíc ztracení v amazonské džungli

Pošetilost mužova snažení dokládá i skromná výbava, se kterou na nebezpečnou pouť vyrazil. Podle záchranářů měl u sebe jen několik balíčků instantních nudlí a téměř prázdnou nádobu na vodu. Vzhledem k tomu, že v Bengálském zálivu momentálně řádí cyklon Asani, by jeho šance na přežití byly mizivé. Úřady zachráněnému muži nabídly dočasný azyl a nyní řeší, jak mu umožnit setkání s manželkou.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Oddity Central

  • Zdroj fotografií:

    Royal Thai Navy, Google Maps
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Z nových střel středního doletu Pershing II měli Sověti velké obavy. Na snímku Pershing II odpalovaný z vojenské základny White Sands Missile Range v Novém Mexiku, listopad 1982. (foto: U.S. National Archives, CC0)

Válka
Revue

Ve dvacátých letech bylo auto považováno za velký luxus. Stálo totiž zhruba 20 000 korun a tedy  zhruba stonásobek měsíční mzdy. (foto: Škoda Auto, CC0)

Historie

Následky virových infekcí jsou zřejmě zdrojem mnoha obtíží ve vyšším věku, včetně vyššího rizika vzniku Parkinsonovy nebo Alzheimerovy choroby. (foto: Shutterstock)

Věda

Cena za litr nejkvalitnějšího ručně vyráběného arganového oleje se může vyšplhat až k šesti tisícům korun. (foto: Unsplash, Chelsea shapouriCC0)

Zajímavosti

Vizualizace erupce na magnetaru. (ilustrace: NASA's Goddard Space Flight CenterCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907