Ztracen a nalezen: Podivuhodná pátrací akce po opilém Turkovi

19.01.2022 - Vilém Koubek

Nezvěstný Turek se „našel“ poté, co se přidal ke skupině dobrovolníků, která po něm pátrala


Reklama

Padesátiletý Beyhan Mutlu se během výletu s přáteli opil a ztratil se v lese. Když ho ostatní ani po několika hodinách nenašli, přivolali policii a rozjelo se oficiální pátrání.

TIP: Opili jste mě, zaplaťte! Opilec žádá po baru milionové odškodné

Do lesního porostu vyrazily skupinky dobrovolníků a následně na Beyhana – tou dobou již střízlivého – sice narazily, ale nevěděly, o koho se jedná. Dotyčný přitom netušil, že se po něm pátrá, nicméně jako uvědomělý občan se nabídl, že s hledáním pomůže. Pak ovšem dobrovolníci začali volat jeho jméno, takže se „poznal“ a záchranná akce mohla skončit. Zda si Mutlu vysloužil od policie pokutu nebo alespoň napomenutí, není známo.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Množství masivních staveb včetně teras, věží opevnění, suchých příkopů a jiných obranných struktur vedlo vědce k přesvědčení, že šlo především o pevnost. (foto: iStock)

Historie

Szent István krátce předtím, než klesl ke dnu. V pozadí sesterský Tegetthoff. (foto: Wikimedia Commons, NHHCCC0)

Válka

Davidova socha Michelangela Buonarrotiho z let 1501–1504 je v současné době považována za jedno z nejlepších sochařských vyobrazení mužského těla v renesančním stylu. (foto: Wikimedia Commons, Benjamín Núñez GonzálezCC BY-SA 4.0)

Zajímavosti

Luňák červený (Milvus milvus) je nápadný svým hluboce vykrojeným ocasem. Většina těla je zbarvena rezavě hnědě, místy s nádechem do červena. Oči dospělých ptáků mají světlou, téměř bílou barvu. (foto: Shutterstock)

Příroda

Ludwig Van Beethoven na obraze Josepha Karla Stielera z roku 1820. (foto: Wikimedia Commons, JK StielerCC0)

Věda

Ilustrace zachycuje výron oblaku trosek po impaktu sondy DART (NASA) na povrch planetky Dimorphos. Obrázek vznikl s pomocí detailních snímků planetky, které pořídila kamera DRACO na palubě sondy DART těsně před impaktem. (zdroj: ESO, M. KornmesserCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907