Ztracený pes ujel 160 kilometrů v taxi, než se vrátil majitelce

16.02.2023 - Zuzana Rychlá a ČTK

Tříletý pes plemene cavapoo jménem Ralph z britského Wrexhamu ujel na 160 kilometrů v taxi na letiště do Manchesteru a zpět, než se vrátil ke své majitelce, které utekl při ranní procházce.

<p>Podle majitelky se Ralph může těšit na nový obojek s GPS lokátorem.<em> (foto: Facebook, Georgia Crewe)</em></p>

Podle majitelky se Ralph může těšit na nový obojek s GPS lokátorem. (foto: Facebook, Georgia Crewe)


Reklama

Ralph se ztratil Georgii Creweové v pondělí kolem páté ráno při procházce v lomu, když se Creweová zastavila na kus řeči s jiným pejskařem. Ačkoliv nikdy předtím neutekl, Ralph se na místo už nevrátil a majitelka jej v lomu a přilehlém lese hledala tři hodiny.

„Ukázalo se, že z lomu odešel a vydal se ulicemi směrem k domovu. Po cestě ale narazil na taxi, které vyzvedávalo rodinu mířící na letiště. Byla zima a Ralph skočil dovnitř do auta," popsala okolnosti útěku pro BBC Creweová.

TIP: V Anglii dron s klobásou zachránil psa uvázlého v přílivové oblasti

Jelikož pes neměl na obojku žádné identifikační informace, řidič neměl koho kontaktovat. A protože nechtěl Ralpha nechat u silnice, vzal ho s sebou na letiště a rozhodl se majitele najít později. Z letiště jel do Moldu v hrabství Flintshire, kde bydlí.

Ralph se majitelce vrátil díky tomu, že jak ona sama, tak i řidičův přítel sdíleli informaci o jeho zmizení na sociálních sítích. Doma byl pes už kolem desáté ráno, kde dostal velkou snídani a prospal většinu dne.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Jaderný test z 25. července 1946 (označovaný jako „B – Baker“) se vůbec poprvé v dějinách uskutečnil pod hladinou moře. Američané při něm spustili bombu do hloubky 27 metrů a odpálili; naráz se tak vzedmulo půl milionu tun vody a 50 z 92 lodí bylo rozmetáno na prach. (foto: Wikimedia Commons, Library of CongressCC0)

Zajímavosti

Pouštní krajina s mustatilem v popředí snímku. Na podobném místě nalezli archeologové sedm tisíc let staré obětiště obsahující lidské a zvířecí ostatky. (foto: PLoS ONE, Melissa KennedyCC BY-SA 4.0)

Věda

Hrající si slůňata – stále v bezpečné blízkosti dohlížejících samic. (foto: Marek Velechovský - se souhlasem k publikování)

Příroda

V bitvě u Hradce Králové, známé také jako bitva u Chlumu či u Sadové, se na obou stranách dohromady utkalo na 430 000 mužů. S výjimkou bitvy u Lipska v roce 1813 nebojovalo nikde jinde za celé 19. století víc vojáků. (ilustrace: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Argentinské kukuřičné pole s tváří Lionela Messiho. (foto: Profimedia)

Revue

Hvězdný terminátor představuje rozhraní mezi osvětlenou a neosvětlenou stranou planety. (ilustrace: University of California, Irvine, Ana LoboCC BY 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907