Katharine Hepburnová a Spencer Tracy: Nejsmutnější hollywoodská romance

Ze studií v Los Angeles vycházejí ty největší romance stříbrného plátna. Jsou v nich vášně, polibky, objetí, hádky, rozchody, slzy i láska. Jenže ty často nekončí s režisérovým „Stop“. Jaké byly ty skutečné milostné příběhy Hollywoodu?

17.05.2021 - Alžběta NagyováAč se milovali třicet let, nikdy se k tomu veřejně nepřiznali. Vždyť Spencer Tracy byl ženatý katolík! A co na to ona? Jindy svéhlavá Katharine Hepburnová tentokrát mlčela…

Nejsmutnější hollywoodská romance

Už v prvním společném snímku z roku 1942 Nejprve stvořil ženu byli neodolatelný pár: silný chlap a žena, která ho dokáže přechytračit. Brzy trávili obědové pauzy jen ve dvou. Jenže on by z manželství nikdy neodešel, už jen kvůli svému postiženému synovi. Přesto mu Katharine podlehla, a on jí. Potřeboval ji – především během svých alkoholových excesů, kdy se v barech ztrácel na celé dny. Ač Katharine alkoholiky nenáviděla, Spencera v hospodě vyzvedla, odvezla do hotelového pokoje, umyla, převlékla… A při tom ho obdivovala! 

Natočili spolu dalších osm filmů. Jejich diváky nenapadlo, že by vzájemné jiskření nemuselo být hrané. Tracy sice nebydlel se svou rodinou, nikdy se ale nenastěhoval ani ke Kate. Nepřespávali v bytě toho druhého, cestovali odděleně a na návštěvy spolu chodili jen k dobrým přátelům. 

Časem Katharinina kariéra ustupovala Spencerovým potřebám. Párkrát se pokusila ho opustit, ale on vždycky propadl pití a ona se o něj zase postarala. Jak se v 60. letech začalo jeho zdraví zhoršovat, doprovázela ho na každé natáčení. 

TIP: Chaplinova lolitka Oona O´Neilová: Kvůli svatbě s komikem ji otec vydědil!

Když v roce 1966 společně hráli v Hádej, kdo přijde na večeři, své vlastní roli se věnovala jen okrajově. Především pozorovala Spencera. Když na něm pozorovala únavu, práci prostě zastavila. Byla to jeho poslední role. Zemřel sedmnáct dní po poslední filmové klapce. Katharine nešla na jeho pohřeb, ten byl vyhrazen jeho manželce. Za pár dní ale paní Tracyové zavolala, jestli by se mohly potkat. „Pomiňte,“ odvětila vdova, „já si vždycky myslela, že jste jen drb…“


Další články v sekci