Boeing CST-100 Starliner: Poletí tahle kráska příští rok k ISS?

25.10.2016 - Martin Reichman

Boeing CST-100 Starliner -<p>CST-100 Starliner čeká nepilotovaný let na oběžnou dráhu v květnu 2017. První pilotovaný let je zatím plánován na září téhož roku.</p>
Boeing CST-100 Starliner -

CST-100 Starliner čeká nepilotovaný let na oběžnou dráhu v květnu 2017. První pilotovaný let je zatím plánován na září téhož roku.


Reklama

Zatímco přípravy pro nové dopravce astronautů jsou na ISS v plném proudu, u SpaceX i v Boeingu panuje příslovečný tvůrčí klid. Přitom podle plánů by už za rok měla k Mezinárodní vesmírné stanici zamířit první posádka v lodích nové generace. Nejčerstvější novinkou je dokončovaná loď CST-100 Starliner, na které Boeing v současné době pracuje v Kennedyho vesmírném středisku. Přestože jde o identickou verzi, s jakou firma počítá k ostrému nasazení, prozatím se s žádným testovacím startem nepočítá. Finalizovaná verze tak bude snášet útrapy kosmické cesty jen v pozemských simulovaných podmínkách. 

Reklama

  • Zdroj textu:

    nasa.gov

  • Zdroj fotografií: Boeing

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Karikatura zachycující cara Mikuláše II. a Theodora Roosevelta, který apeluje ve věci krutého zacházení s ruskými Židy. (ilustrace: Wikimedia Commons, Emil Flohri, CC0)

Historie

Skalňák andský je národním ptákem Peru. Tok je pro samce tohoto druhu tak náročný, že se nijak nepodílí na výchově potomstva. Všechnu energii totiž spotřebují na získání partnerky. (foto: Wikimedia Commons, Ricardo SánchezCC BY 2.0)

Příroda

Prokletí smrti

žena z Lemb | Royal Scottish Museum

Ačkoliv tzv. žena z Lemb vznikla již okolo roku 3500 př. n. l., archeologové ji objevili až v roce 1878 na Kypru. Podle legendy skončila každá rodina, která ji vlastnila, rozervána smrtí. Rod prvních majitelů zcela vymřel po šesti letech od získání sošky. Poté skulpturu koupil Ivor Menucci – a jeho příbuzné postihla zkáza za pouhé čtyři roky. Když si pak smrt začala přicházet i pro další vlastníky, padlo moudré rozhodnutí svěřit artefakt do sbírek Royal Scottish Museum. (foto: Wikimedia Commons, Héctor OchoaCC BY-SA 4.0)

Zajímavosti
Vesmír
Věda
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907