Brazilec předstíral svou smrt: Chtěl vidět, kolik lidí mu přijde na pohřeb

01.02.2023 - Martin Reichman

Šedesátiletý Brazilec naplánoval poněkud morbidní „vtípek“ – předstíral svou smrt, aby zjistil, kolik lidí mu přijde na pohřeb.

<p>Přemýšleli jste někdy, jak bude vypadat váš pohřeb a kdo všechno na něj přijde? Tak tuhle otázku si kladl Baltazar Lemos z Brazílie. <em>(ilustrační foto: Pixabay, Rafael Rodríguez Ortiz, CC0)</em> </p>

Přemýšleli jste někdy, jak bude vypadat váš pohřeb a kdo všechno na něj přijde? Tak tuhle otázku si kladl Baltazar Lemos z Brazílie. (ilustrační foto: Pixabay, Rafael Rodríguez Ortiz, CC0) 


Reklama

Když se 10. ledna objevila na sociálních sítích zpráva o skonu Baltazara Lemose, byl to pro jeho přátele a rodinu šok. Smutné sdělení doprovodila fotografie z nemocnice v Sao Paulu, kde měl být šedesátiletý Baltazara den před svou smrtí z neznámého důvodu hospitalizován. 

Poslední rozloučení se zesnulým, které se uskutečnilo v malé kapli v jeho rodném městě, zpočátku probíhalo normálně. Z připojených reproduktorů zněl Baltazarův hlas, který vyprávěl o svém životě. Poté ale přišlo překvapení – přímo uprostřed obřadu vyšel ze dveří živý a zdravý Baltazar, aby přítomným smutečním hostům oznámil, že šlo z jeho strany o vtip. Chtěl prý jen zjistit, jaké reakce jeho smrt vyvolá a kolik lidí na jeho pohřeb dorazí.

TIP: V Peru se žena probrala k životu na svém vlastním pohřbu

Novinářům později prozradil, že jeho motivací nebylo nikoho naštvat nebo urazit. To se nejspíš úplně nepodařilo, neboť vedle mnoha naštvaných reakcí sklidil i výtku, že jeho krutý vtípek mohl ohrozit na životě jeho matku, která je upoutána na invalidní vozík.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

 Jak dostát svým závazkům? Pomůže vhodná strava, nebo je nutno přikročit k razantnějším úpravám? (ilustrace: Midjourney AI, CC0)

Historie

Pitva mumifikovaného bizona ze Sibiře, odborníky ze Severovýchodní federální univerzity v Jakutsku. (foto: NEFU Press Service, Svetlana PavlovaCC BY-SA 4.0)

Věda

Z nacisty obsazeného Československa odešel Emil Boček v 16 letech. Zúčastnil se bojů o Francii, poté v Británii vstoupil do RAF, kde působil jako mechanik. Letecký výcvik absolvoval v Kanadě a od roku 1944 se v řadách československé 310. stíhací perutě v britském letectvu na spitfirech účastnil vzdušných bojů. (foto: Profimedia)

Válka

Uran a jeho měsíce zřejmě skrývají nejedno tajemství. (foto: Wikimedia Commons, NASACC0)

Vesmír
Revue

Článek zpochybňující zavedené představy o tradicích italské gastronomie vzbudil v Itálii velký ohlas. (foto: Unsplash, amirali mirhashemianCC0)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907