Čínský supermost je opět v provozu: Nově jej hlídají moderní technologie

07.10.2016 - Martin Reichman

Nejdelší a nejvyšší skleněný most, vinoucí se nad kaňonem Čang-ťia-ťie v provincii Chu-nan v jižní Číně, se dočkal svého znovuotevření. Příval návštěvníků nově hlídají moderní technologie

Rekordní - 430 metrů dlouhý skleněný most -<p>Za návrhem skleněného mostu stojí izraelský architekt Chajim Dotan, který podle svých slov, inspiraci čerpal z Cameronova megatrháku Avatar.</p>
Rekordní - 430 metrů dlouhý skleněný most -

Za návrhem skleněného mostu stojí izraelský architekt Chajim Dotan, který podle svých slov, inspiraci čerpal z Cameronova megatrháku Avatar.


Reklama

V srpnu byl v Číně otevřen nejdelší a nejvyšší skleněný most světa. Po několika týdnech jej ale kvůli přílišnému zájmu návštěvníků musely úřady uzavřít. Vstupu na most, který je projektován na 8 tisíc návštěvníků denně, se dožadovalo až desetinásobně více lidí. V obavě z poškození mostu proto úřady rozhodly o jeho uzavření.

Nyní je rekordní stavba opět přístupná veřejnosti. V září proběhla kontrola jeho stavu a vyřešena byla také doprava k mostu kyvadlovou dopravou. Systém dopravy by měl ve svém důsledku omezit počet návštěvníků. Nově také u vstupu přibyly elektronické turnikety, které umožní vstup jen zájemcům s platnou vstupenkou. Cena za vstup na most byla stanovena na 138 čínských jüanů (v přepočtu zhruba 500 korun). Další novinkou je speciální monitorovací systém, který má most chránit před jeho přetížením.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Shanghaiist

  • Zdroj fotografií: news.cn

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dospělá samice skákavky pruhované (Salticus scenicus) z čeledi skákavkovití (Salticidae). (foto: Wikimedia Commons, Kaldari, CC0 1.0)

Věda

Kanadští kulometčíci během bitvy u Vimy, někteří důstojníci je trestali například jen za bláto na kalhotách. (foto: Wikimedia Commons, Library and Archives Canada, CC0)

Válka

Půlmetrový meteorit CNEOS 2014-01-08 je podle vědců nejstarším známým mezihvězdným návštěvníkem. V roce 2017 astronomové zaznamenali průlet objektu 'Oumuamua a o dva roky později průlet mezihvězdné komety 2I/Borisov

Vesmír
Revue
Zajímavosti

Lýdský král Kroisos ukazuje své pohádkové bohatství, autor Gaspar van den Hoecke (kolem 1630) (ilustrace: Wikimedia Commons, Národní muzeum ve Varšavě, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907