Čínský supermost je opět v provozu: Nově jej hlídají moderní technologie

07.10.2016 - Martin Reichman

Nejdelší a nejvyšší skleněný most, vinoucí se nad kaňonem Čang-ťia-ťie v provincii Chu-nan v jižní Číně, se dočkal svého znovuotevření. Příval návštěvníků nově hlídají moderní technologie

Rekordní - 430 metrů dlouhý skleněný most -<p>Za návrhem skleněného mostu stojí izraelský architekt Chajim Dotan, který podle svých slov, inspiraci čerpal z Cameronova megatrháku Avatar.</p>
Rekordní - 430 metrů dlouhý skleněný most -

Za návrhem skleněného mostu stojí izraelský architekt Chajim Dotan, který podle svých slov, inspiraci čerpal z Cameronova megatrháku Avatar.


Reklama

V srpnu byl v Číně otevřen nejdelší a nejvyšší skleněný most světa. Po několika týdnech jej ale kvůli přílišnému zájmu návštěvníků musely úřady uzavřít. Vstupu na most, který je projektován na 8 tisíc návštěvníků denně, se dožadovalo až desetinásobně více lidí. V obavě z poškození mostu proto úřady rozhodly o jeho uzavření.

Nyní je rekordní stavba opět přístupná veřejnosti. V září proběhla kontrola jeho stavu a vyřešena byla také doprava k mostu kyvadlovou dopravou. Systém dopravy by měl ve svém důsledku omezit počet návštěvníků. Nově také u vstupu přibyly elektronické turnikety, které umožní vstup jen zájemcům s platnou vstupenkou. Cena za vstup na most byla stanovena na 138 čínských jüanů (v přepočtu zhruba 500 korun). Další novinkou je speciální monitorovací systém, který má most chránit před jeho přetížením.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Shanghaiist

  • Zdroj fotografií: news.cn

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Jak by asi Charlie Chaplin reagoval na snahu studia, aby jeho postava tuláka propagovala jistou značně přeslazenou limonádu? 

Zajímavosti

Létající mikročip má velikost asi jako zrnko písku.

Věda

Královna Barbora Celjská (vpravo) s dcerou Alžbětou Lucemburskou na cestě do Münsteru.

Historie

Velmi mladý tapír indický, u nějž už pomalu začíná blednout „sedlová“ část, která později bude zcela bílá.

Příroda

Po cestě do Budapešti bývalého císaře na většině míst lidé vítali a vojáci mu přísahali věrnost.

Válka

Zvětšený pohled na vesmírnou dutinu ukazuje molekulární mračna Persea a Býka (modrá a červená) na jejím „povrchu“.

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907