Čtyřnohý dealer: Kočka pašovala drogy do přísně střežené věznice na Srí Lance

10.08.2020 - Martin Reichman


Reklama

Ve způsobech, jak propašovat drogy a další zakázaný kontraband za zdi věznic, jsou zločinci neobyčejně vynalézaví. Někde využívají moderní techniku v podobě dronů, jinde se spoléhají na kurýry ze zvířecí říše. V osidech strážců věznic tak již uvízli například holubi nebo třeba vycvičení papoušci. Na Srí Lance se nyní podařilo lapit pašeráka z nejelegantnějších – kočku.

Strážcům věznice Welikada – největšího vězeňského zařízení s vysokým stupněm ochrany na Srí Lance, se nedávno podařilo chytit kočku, která v pouzdře na krku pašovala do věznice dva gramy heroinu, dvě SIM karty k mobilním telefonům a paměťovou kartu. 

Úspěšný zákrok strážců, za který by si jinak jistě vysloužili pochvalu, poněkud kalí fakt, že zadržený kočičí pašerák po několika hodinách dokázal uprchnout. Stalo se tak v momentě, kdy se ji ostraha snažila nakrmit. Smutnou zprávou pro potenciální příjemce kontrabandu ovšem je, že čtyřnohý pašerák zmizel již bez svého nákladu.

TIP: Bláznivé pašerácké historky: 5 kufrů plných překvapení

Přestože je podle policistů využívání kočky jako pašeráka krajně neobvyklé, ze zvířecími pašeráky drog mají i na Srí Lance své zkušenosti. Na předměstí Colomba používali dealeři k distribuci drog vycvičeného orla. Podle policie je možné, že kočka byla vycvičena stejným drogovým kartelem.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Daily Beast

  • Zdroj fotografií: Sri Lanka PoliceDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V aréně římského Kolosea bojovali vedle exotických zvířat také jezevčíci. (foto: Unsplash, Katie BernotskyCC0)

Věda

Nový bombardér B-21 Raider je vybaven mimo jiné technologií stealth, která umožňuje unikat pozornosti radarů. (foto: Air Force, CC0)

Zajímavosti

Portrét Pabla Picassa z roku 1908. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Obří satelit BlueWalker 3 funguje na oběžné dráze od letošního září. Kvůli své vysoké odrazivosti se stal jedním z nejjasnějších objektů na noční obloze. (foto: Leaf SpaceCC0)

Vesmír
Příroda

Stepan Bandera v exilu spolupracoval s několika zpravodajskými službami, například s CIA, Brity i Západním Německem v pozici konzultanta na země za železnou oponou. Zemřel v roce 1959 v Mnichově po útoku kyanidem. Příkaz k jeho zavraždění vydal tehdejší nejvyšší představitel Sovětského svazu Nikita Chruščov. (foto: Wikimedia Commons, CC0 - kolorováno)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907