Čtyřnohý dealer: Kočka pašovala drogy do přísně střežené věznice na Srí Lance

10.08.2020 - Martin Reichman


Reklama

Ve způsobech, jak propašovat drogy a další zakázaný kontraband za zdi věznic, jsou zločinci neobyčejně vynalézaví. Někde využívají moderní techniku v podobě dronů, jinde se spoléhají na kurýry ze zvířecí říše. V osidech strážců věznic tak již uvízli například holubi nebo třeba vycvičení papoušci. Na Srí Lance se nyní podařilo lapit pašeráka z nejelegantnějších – kočku.

Strážcům věznice Welikada – největšího vězeňského zařízení s vysokým stupněm ochrany na Srí Lance, se nedávno podařilo chytit kočku, která v pouzdře na krku pašovala do věznice dva gramy heroinu, dvě SIM karty k mobilním telefonům a paměťovou kartu. 

Úspěšný zákrok strážců, za který by si jinak jistě vysloužili pochvalu, poněkud kalí fakt, že zadržený kočičí pašerák po několika hodinách dokázal uprchnout. Stalo se tak v momentě, kdy se ji ostraha snažila nakrmit. Smutnou zprávou pro potenciální příjemce kontrabandu ovšem je, že čtyřnohý pašerák zmizel již bez svého nákladu.

TIP: Bláznivé pašerácké historky: 5 kufrů plných překvapení

Přestože je podle policistů využívání kočky jako pašeráka krajně neobvyklé, ze zvířecími pašeráky drog mají i na Srí Lance své zkušenosti. Na předměstí Colomba používali dealeři k distribuci drog vycvičeného orla. Podle policie je možné, že kočka byla vycvičena stejným drogovým kartelem.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Daily Beast

  • Zdroj fotografií: Sri Lanka Police

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Historie

Černé díry se ukrývaly přímo před očima vědců. Nový výzkum našel způsob, jak je odhalit.

Vesmír

Lidské pozůstatky obětí erupce v domě „Casa del Fabbro“, včetně muže, jehož DNA vědci přečetli.

Věda

Stejně jako ostatní krokodýli, i gaviálové mají speciální smyslové orgány. Jedná se o drobné jamky v šupinách, které pokrývají tělo. Tyto jamky jsou schopny zachytit vibrace nebo změny tlaku vody, což napomáhá při hledání kořisti.

Příroda

Britské tanky postupují vpřed. Velitel stroje často šel před strojem a naváděl řidiče, aby se vyhnul překážkám.

Válka

Jihoamerické pralesy by mohly ukrývat až na čtyři tisíce doposud neznámých rostlinných druhů.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907