DroneShield: Na trh jde výkonný hlídač nežádoucích dronů

07.07.2017 - Stanislav Mihulka

Kdo mo problém s drony, mohl by ho vyřešit hlídačem DroneSentinel anebo hlídačem s klackem DroneSentry

DroneSentry -<p>Hlídač DroneSentry zachytí nežádoucí drony a výkonnou rušičkou je sundá z oblohy</p>
DroneSentry -

Hlídač DroneSentry zachytí nežádoucí drony a výkonnou rušičkou je sundá z oblohy


Reklama

Drony jsou dneska úplně všude. A to může být problém, hlavně na letištích, kolem vládních nebo vojenských objektů a na řadě dalších míst, kde nejsou vzdušní vetřelci z různých důvodů vítáni.

Proto se objevují různé snahy, jak s drony zatočit. Loví je speciálně cvičení orli, střílejí po nich sítě. Společnost DroneShield nabízí dva navzájem podobné systémy, které by měly zajistit permanentní ochranu před malými drony.

DroneSentinel a DroneSentry mají k dispozici radar, také rádiové, akustické, termální i optické senzory, a rovněž systém, který porovná data o pronikajícím dronu s databází a v případě ohrožení bezpečnosti vyrozumí uživatele smskou nebo interní sítí.

TIP: Dalekonosná puška Dronegun sestřelí otravný dron na 2 kilometry

Rozdíl je v tom, že DroneSentinel jenom hlídá, kdežto DroneSentry na vlezlý dron zaútočí výkonnou rušičkou, přeruší spojení mezi dronem a operátorem, a přinutí ho k přistání nebo k odletu. 

  • Zdroj textu:

    DroneShield

  • Zdroj fotografií: DroneShield

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Koalové na Klokaním ostrově nikdy neviděli člověka a záchrana ze spáleného lesa je pro ně velmi stresující.

Zajímavosti
Revue

Americké konopí na předpis má více THC, než je nutné, a nejspíš i více, než je zdrávo.

Věda
Vesmír

Život dobrovolců s sebou nesl nebezpečí komolení češtiny

Historie

Čarokrásní otakárci

V naší přírodě se můžete setkat se dvěma opravdovými klenoty: otakárkem fenyklovým a otakárkem ovocným. Je potěšitelné, že zatímco v nedávno minulých časech byl jejich výskyt velmi vzácný, v posledních letech se s nimi můžete setkat častěji. Přestože se v literatuře dočtete, že otakárek ovocný je v našich krajích vzácnější než fenyklový, moje osobní zkušenost to nepotvrzuje: ovocného vídám mnohonásobně častěji.

Otakárek fenyklový (Papilio machaon) připomíná krasavce z tropů. Od ovocného se liší kresbou na křídlech, sytější základní barvou (béžovou až žlutou), červenými oky a kratšími ostruhami. I tento motýl je skvělým letcem, oddávajícím se hilltoppingu. Je dvougenerační, v nejteplejších oblastech jižní Moravy až třígenerační. Dospělci létají od konce dubna do září. Housenky se živí na miříkovitých rostlinách – např. na mrkvi, kopru, kmínu, fenyklu, bedrníku atd.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907