Drony v akci: Ve Rwandě zavádějí nejrychlejší doručovací službu na světě

06.04.2018 - Stanislav Mihulka

Vylepšená zásilková služba s novými drony má doručovat krev rekordní rychlostí

<p>Drony společnosti Zipline mohou vzlétnout do jedné minuty</p>

Drony společnosti Zipline mohou vzlétnout do jedné minuty


Reklama

Výrobce dronů Zipline z amerického Silicon Valley oznámil, že vylepšuje stávající zásilkovou službu s drony v africké Rwandě, včetně pořízení nových dronů. Výsledkem by podle nich měla být nejrychlejší zásilková služba s drony na světě.

V současné verzi zásilkové služby, která ve Rwandě funguje od roku 2016, si mohou lékaři z odlehlých oblastí země objednat potřebnou krev anebo krevní produkty, jako je například plazma. V centru zásilkové služby připraví zásilku a odešlou ji na požadované místo, kde se snese na padáku k zemi.

TIP: Ve Rwandě spustili zásilkovou službu pro převoz krve pomocí dronů

Od obdržení objednávky do vzletu zásilkového dronu to dnes ve Rwandě trvá asi 10 minut. Po plánových vylepšeních by to měla být jediná minuta. Díky tomu by se měl zvýšit počet zásilkových letů dronů z distribučního centra ze současných 50 na 500 denně. Nové drony také budou asi o 21 km/h rychlejší než stávající stroje.

  • Zdroj textu:

    Zipline

  • Zdroj fotografií: Zipline

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zázrak na ledu

hokej
vítěz: USA | kdy: 1980

Do hokejového turnaje na zimních olympijských hrách roku 1980 v americkém Lake Placid nastupoval tým SSSR coby absolutní favorit, který na čtyřech předešlých olympiádách získal zlato. O to překvapivější tudíž bylo finále, kde proti nezničitelným Sovětům nastoupila reprezentace USA složená z amatérů – profesionální NHL přerušila kvůli hrám sezonu až v roce 1998 v Naganu. Každopádně akční hokej začal už v první třetině, jež skončila 2:2. Po přestávce se Sověti jedním gólem dostali do vedení, nicméně v závěrečné třetině Američané nejen vyrovnali, ale nakonec senzačně zvítězili 4:3. Utkání se posléze začalo přezdívat „zázrak na ledu“.

Zajímavosti

Wollemie vznešená je přísně chráněná – konkrétní lokalita ve státě Nový Jižní Wales je veřejnosti utajena a do celé oblasti platí zákaz vstupu.

Věda

Každý dělník měl právo zastavit pás, pokud nebyly splněny předpoklady k dokonalé práci.

Historie

Tento upřený pohled zná asi každý majitel psa. Pejsci si ovšem kromě toho dokážou i vybavit, co jejich pánečci dělali.

Příroda
Zajímavosti

Jak asi vypadá celý systém Proximy Centauri?

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907