Drsné varování: Na floridské pláže zamířila Smrtka, do Norwiche morový lékař

04.05.2020 - Zuzana Rychlá


Reklama

Poněkud neortodoxní způsob, jak upozornit na potřebu sociálního odstupu v době pandemie, zvolil floridský právník Daniel Uhlfelder. V kostýmu smrtky vyrazil s kosou v ruce mezi slunící se návštěvníky na pláži. 

Z vyjádření, které poskytl místním reportérům plyne, že otevření pláží považuje za nezodpovědné a předčasné. Uhlfelder dlouhodobě kritizuje lehkovážné chování floridské vlády v době pandemie. Již dříve protestoval u guvernérova sídla v protichemickém obleku. Floridský právník se také angažuje ve prospěch demokrata Phila Ehra, který kandiduje proti úřadujícímu floridskému zástupci ve Sněmovně reprezentantů Mattovi Gaetzovi.

TIP: Drsné varování: Starosta ukrajinského Dnipra nechal vykopat 615 hrobů

Podobný případ ale zná i starý kontinent – police v Norwichi přijala minulý týden oznámení několika občanů, které vyděsil „morový lékař“. Postava oděná v kostýmu s kápí a typickým dlouhým ptačím zobákem, se měla potulovat po předměstí a děsit kolemjdoucí.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti

Viktor Emanuel II. se svou milenkou a druhou manželkou Rózou Vercellanovou. Ve výřezu jeho první žena Adelheid Rakouská.

Historie

Možnost pozorovat gorily na mýtinách, kam vycházejí hledat svoji oblíbenou potravu – vodní rostliny, je velmi vzácná.

Příroda

Většina mikroplastů v Arktidě původně pochází z praček na kontinentech kolem Atlantiku

Věda

Tzv. Brockenský přízrak poprvé popsal v roce 1780 německý vědec a teolog Johann Silberschlag. Objevil ho při letu balónem nad horou Brocken v německém pohoří Harz.

Revue

Mapa vznikla složením dat z několika družic měřících koncentrace aerosolu v atmosféře. Množství pevných či kapalných částeček ve vzduchu se určuje na základě změn viditelného a infračerveného světla.

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907