Dvaašedesátiletý Ind se 22 let nemyl: Pro své počínání má vznešený důvod

Snaha změnit svět může mít zvláštní podoby. Dnes 62letý Dharamdev Ram z Indie se rozhodl, že dokud neskončí nepravosti světa, nebude se mýt

07.08.2022 - Martin ReichmanOd svých 15 let pracoval Dharamdev Ram, jemuž ve vesnici nikdo neřekne jinak než Baikunthpur, v továrně v bengálském Jagdalu. O tři roky později se oženil a žil obyčejný život jako tisíce a miliony mladých mužů na indickém venkově. Zhruba v roce 1987 se Baikunthpur začal více zajímat o náboženství a duchovní život. Našel si svého učitele a začal svět kolem sebe vnímat jinak.

Začal si uvědomovat nespravedlnost světa kolem sebe – začal vnímat všeobecné násilí na ženách, zabíjení zvířat a spory o půdu, které často končily násilím. V roce 2000 proto přijal slib, že se nebude mýt, dokud tyto nepravosti neskončí. Na první pohled vznešený cíl mu přinesl řadu obtíží, kvůli zanedbané hygieně přišel například o práci v továrně a od té doby je nezaměstnaný. Porušit svůj slib ho nepřiměla ani smrt jeho manželky a dvou synů. Přesto se Baikunthpur i ve svých 62 letech těší relativně dobrému zdraví.

TIP: Nejšpinavější muž světa se 67 let nemyl: Podle lékařů je ale zdravý jako řípa

Jeho podivuhodné rozhodnutí se pokusili zdokumentovat indičtí novináři, kteří hovořili s Baikunthpurem, jeho známými i duchovním učitelem. Všichni potvrdili, že se skutečně 22 let nemyl. A ve svém snažení je odhodlaný vytrvat. Alespoň do té doby, než skončí nepravosti světa.

  • Zdroj textu
  • Zdroj fotografií

    ETV Bharat


Další články v sekci