Dvaašedesátiletý Ind se 22 let nemyl: Pro své počínání má vznešený důvod

07.08.2022 - Martin Reichman

Snaha změnit svět může mít zvláštní podoby. Dnes 62letý Dharamdev Ram z Indie se rozhodl, že dokud neskončí nepravosti světa, nebude se mýt

<p>62letý Dharamdev Ram se i přes vyhýbání se hygieně těší relativně dobrému zdraví. <em>(foto: ETV Bharat)</em></p>

62letý Dharamdev Ram se i přes vyhýbání se hygieně těší relativně dobrému zdraví. (foto: ETV Bharat)


Reklama

Od svých 15 let pracoval Dharamdev Ram, jemuž ve vesnici nikdo neřekne jinak než Baikunthpur, v továrně v bengálském Jagdalu. O tři roky později se oženil a žil obyčejný život jako tisíce a miliony mladých mužů na indickém venkově. Zhruba v roce 1987 se Baikunthpur začal více zajímat o náboženství a duchovní život. Našel si svého učitele a začal svět kolem sebe vnímat jinak.

Začal si uvědomovat nespravedlnost světa kolem sebe – začal vnímat všeobecné násilí na ženách, zabíjení zvířat a spory o půdu, které často končily násilím. V roce 2000 proto přijal slib, že se nebude mýt, dokud tyto nepravosti neskončí. Na první pohled vznešený cíl mu přinesl řadu obtíží, kvůli zanedbané hygieně přišel například o práci v továrně a od té doby je nezaměstnaný. Porušit svůj slib ho nepřiměla ani smrt jeho manželky a dvou synů. Přesto se Baikunthpur i ve svých 62 letech těší relativně dobrému zdraví.

TIP: Nejšpinavější muž světa se 67 let nemyl: Podle lékařů je ale zdravý jako řípa

Jeho podivuhodné rozhodnutí se pokusili zdokumentovat indičtí novináři, kteří hovořili s Baikunthpurem, jeho známými i duchovním učitelem. Všichni potvrdili, že se skutečně 22 let nemyl. A ve svém snažení je odhodlaný vytrvat. Alespoň do té doby, než skončí nepravosti světa.

Reklama

  • Zdroj textu:

    ETV Bharat

  • Zdroj fotografií:

    ETV Bharat
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Objevený masový hrob na lokalitě Vráble. Téměř všechny nalezené kostry jsou bez hlavy. (foto: Martin FurholtCC BY 4.0)

Věda

Nedělní erupce třídy X v podobě jasného záblesku (vpravo nahoře), jak ji zachytila observatoř SDO. (foto: NASA, SDOCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Boeing B-17G Flying Fortress při letecké přehlídce. (foto: Wikimedia Commons, Airwolfhound, CC BY-SA 2.0)

Válka
Zajímavosti

První evropská kavárna vznikla v Benátkách v roce 1640. Česko si na svou první kavárnu počkalo až do roku 1714. Koncem 19. století už bylo v Praze více než 70 kaváren a v Brně téměř stovka. (foto: Pixabay, CC0)

Historie

Požár v proslulé katedrále Notre-Dame v Paříži vypukl v pondělí 15. dubna 2019 během rekonstrukce její střechy. (foto: Profimedia)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907