ekoRomantika z Austrálie: Plovoucí vilka, poháněná solární energií

07.05.2020 - Zuzana Rychlá


Reklama

Že se luxus a ekologie nevylučují, ukazuje projekt australského architekta Chucka Andersona. Jeho solárně poháněná plovoucí vilka Lilypad nabídne návštěvníkům obojího dostatek. Lilypad je dvoupodlažní plovoucí vilka s verandou a sedlovou střechou. Stavba je obložená dřevem, pohání ji solární energie a je vyrobena z ekologických materiálů.

Samotný plovoucí dům rámuje rozlehlá přední paluba, která nabízí dostatek prostoru pro opalování, rybaření, grilování nebo relaxování při masáži. V interiéru přízemí se vedle plně vybavené kuchyně a vinného sklípku nachází i velký obývací pokoj s posezením u krbu. Horní patro je pak vyhrazené pro ložnici s obrovskou postelí a koupelnu ve stylu lázní. 

TIP: Luxus na Maledivách: Proč se potápět za žraloky, když s nimi můžete spát?

Idylická plovoucí vila, kotvící severně od Palm Beach v Sydney, je k dispozici k pronájmu již od 1 800 dolarů za noc pro dvě osoby (zhruba 28 000 korun). Součástí ceny je i kontinentální snídaně a další pohoštění, uvítací přípitek, rybářské vybavení nebo třeba paddleboard.

  • Zdroj textu:

    Lilypad

  • Zdroj fotografií: Lilypad

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V roce 1923 zvítězil italský jezdec Ugo Sivocci s vozem Alfa Romeo v legendárním závodě Targa Florio. 

Zajímavosti

Petriho miska se štetičkovcem Penicillium chrysogenum, z něhož byl poprvé izolován penicilin.

Věda

Pro meč až do Francie

Anna Boleynová (1501–1536)

Anna Boleynová neměla na muže zrovna štěstí. A coby druhá manželka Jindřicha VIII. si zrovna nepolepšila. Rodit mužské potomky se jí pohříchu nedařilo. Na první pokus přivedla na svět „jen“ budoucí královnu Alžbětu I., poté následovaly tři potraty. V té době asi nebyla ta nejpříjemnější společnice. Navíc nepřátel měla vždy víc než dost. Nařčení z toho, že je králi nevěrná a za jeho zády kuje pikle, na sebe nenechalo dlouho čekat. Nebo se Jindřich prostě jen zakoukal do Jany Seymourové a potřeboval jí udělat po svém boku místo? V roce 1536 je Anna obviněna z velezrady (a pro jistotu také z cizoložství, incestu a čarodějnictví) a putuje do vězení v Toweru.

Dál už je to prosté. Jako čarodějnice by měla správně být upálena na hranici, ale to si její bývalý manžel nepřeje. Dokonce vyslyší její poněkud neobvyklou prosbu, a to aby byla sťata mečem. V Anglii se tehdy bez výjimky popravuje sekyrou. Jindřich VIII. milostivě odloží výkon o celé dva dny, než z Calais dorazí mistr dlouhého meče. Samotný průběh je překvapující. Dalo by se čekat, že Anna řekne králi v poslední chvíli něco peprného. Proto se tu také tísní davy. Místo toho ale vyzve všechny přihlížející, aby se s ní naposledy pomodlili. A pak už se jde na věc. Lidé tehdy odcházejí z popravy rozčarováni: ta překrásná a do poslední chvíle pokorná světice měla být nehodnou čarodějnicí? Něco tu evidentně nesedí…

Historie
Revue
Vesmír

Americký náklaďák GMC CCKW-353 

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907