ekoRomantika z Austrálie: Plovoucí vilka, poháněná solární energií

07.05.2020 - Zuzana Rychlá


Reklama

Že se luxus a ekologie nevylučují, ukazuje projekt australského architekta Chucka Andersona. Jeho solárně poháněná plovoucí vilka Lilypad nabídne návštěvníkům obojího dostatek. Lilypad je dvoupodlažní plovoucí vilka s verandou a sedlovou střechou. Stavba je obložená dřevem, pohání ji solární energie a je vyrobena z ekologických materiálů.

Samotný plovoucí dům rámuje rozlehlá přední paluba, která nabízí dostatek prostoru pro opalování, rybaření, grilování nebo relaxování při masáži. V interiéru přízemí se vedle plně vybavené kuchyně a vinného sklípku nachází i velký obývací pokoj s posezením u krbu. Horní patro je pak vyhrazené pro ložnici s obrovskou postelí a koupelnu ve stylu lázní. 

TIP: Luxus na Maledivách: Proč se potápět za žraloky, když s nimi můžete spát?

Idylická plovoucí vila, kotvící severně od Palm Beach v Sydney, je k dispozici k pronájmu již od 1 800 dolarů za noc pro dvě osoby (zhruba 28 000 korun). Součástí ceny je i kontinentální snídaně a další pohoštění, uvítací přípitek, rybářské vybavení nebo třeba paddleboard.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Lilypad

  • Zdroj fotografií: Lilypad

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti

V tradiční koridě jsou přesně určené nástroje, které má matador k dispozici. V první fázi se používají kopí varas a pláštěnka capote, v další pak barevné tyče s háky banderillas. V závěrečné části přichází ke slovu muleta, meč espada či dýka puntilla.

Historie

Expert ochrany přírody připravuje sterilizační šipky pro hrochy v Kolumbii

Věda

Hladina kyslíku v atmosféře podstatně vzrostla, až když před 2,5 miliardami let na Zemi konečně poklesla intenzita „deště meteoritů“.

Vesmír

Tato stíhačka Ki-43 se dochovala v leteckém muzeu v americké Pimě.

Válka
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907