Elektromagnetická protidronová pistole dokáže sestřelit dron až na kilometr

13.10.2020 - Stanislav Mihulka

S nově vyvinutou pistolí E1000MP je možné zasáhnout dron elektromagnetickým signálem až do vzdálenosti jednoho kilometru. Má ale i další užitečné a chytré funkce

<p>Protidronová pistole Paladyne E1000MP je jednou z nejmenších zbraní svého druhu. Je ji možné nainstalovat i na větší ruční zbraně.</p>

Protidronová pistole Paladyne E1000MP je jednou z nejmenších zbraní svého druhu. Je ji možné nainstalovat i na větší ruční zbraně.


Reklama

Dronů kolem nás neustále přibývá. Na jedné straně jde o dobrou zprávu - drony umí být v mnoha oblastech velmi užitečné. Zároveň ale platí, že s rozšiřujícími počty létajících strojů, roste i počet problémů s nimi. Vojáci, policisté nebo třeba zaměstnanci letišť dobře vědí, že drony mohou napáchat značné škody. Společně se stále lepšími drony tak vznikají i protidronové zbraně a systémy, které mohou proti nim zasáhnout. Nově vyvinutá protidronová pistole patří k těm nejmenším.

Pistole Paladyne E1000MP od britské společnosti Drone Defence vysílá elektromagnetický signál na stejné frekvenci, jakou cílový dron používá ke komunikaci s operátorem, GPS navigaci a k přenosu videa. Při zásahu takovým „výstřelem“ dron přijde o komunikaci s operátorem. Pak obvykle nouzově přistane, nebo se vrací k místu startu. Zbraň je vysoce odolná vůči vodě, funguje za teplot od -20 °C až 60 °C a na jedno nabití baterie vydrží v chodu 2 ž 4 hodiny. Celý set, tj. pistole a ovládací modul váží asi 3,5 kg. 

TIP: Nejnovější zbraň proti dronům dokáže zneškodnit dron na vzdálenost 500 metrů

Pistole E1000MP dokáže účinně zasáhnout dron na vzdálenost jednoho kilometru. Může být používána buď se směrovou anténou, s níž je možné vyřadit konkrétní problematický dron, nebo s všesměrovou anténou, která pokryje protidronovým signálem celé okolí. Užitečnou vychytávkou nové zbraně je možnost ovládnout řízení dronu a následně zvolit například funkci „návratu domů“, která odhalí pozici operátora dronu.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kočky hlazení nevyžadují, ale tolerují ho výměnou za krmení. Ukázalo se, že klíčem je respektovat požadavky malých šelem a nevnucovat se.

Zajímavosti

Ekonomické ztráty kvůli suchu činí na Jihozápadě za rok 2020 11,4 až 23 miliard dolarů (asi 247 až téměř 500 miliard Kč).

Věda
Reklama

Finští vojáci očekávají sovětský útok v krytu na linii VT, červen 1944.

Válka
Revue
Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907