Elektromagnetická protidronová pistole dokáže sestřelit dron až na kilometr

13.10.2020 - Stanislav Mihulka

S nově vyvinutou pistolí E1000MP je možné zasáhnout dron elektromagnetickým signálem až do vzdálenosti jednoho kilometru. Má ale i další užitečné a chytré funkce

<p>Protidronová pistole Paladyne E1000MP je jednou z nejmenších zbraní svého druhu. Je ji možné nainstalovat i na větší ruční zbraně.</p>

Protidronová pistole Paladyne E1000MP je jednou z nejmenších zbraní svého druhu. Je ji možné nainstalovat i na větší ruční zbraně.


Reklama

Dronů kolem nás neustále přibývá. Na jedné straně jde o dobrou zprávu - drony umí být v mnoha oblastech velmi užitečné. Zároveň ale platí, že s rozšiřujícími počty létajících strojů, roste i počet problémů s nimi. Vojáci, policisté nebo třeba zaměstnanci letišť dobře vědí, že drony mohou napáchat značné škody. Společně se stále lepšími drony tak vznikají i protidronové zbraně a systémy, které mohou proti nim zasáhnout. Nově vyvinutá protidronová pistole patří k těm nejmenším.

Pistole Paladyne E1000MP od britské společnosti Drone Defence vysílá elektromagnetický signál na stejné frekvenci, jakou cílový dron používá ke komunikaci s operátorem, GPS navigaci a k přenosu videa. Při zásahu takovým „výstřelem“ dron přijde o komunikaci s operátorem. Pak obvykle nouzově přistane, nebo se vrací k místu startu. Zbraň je vysoce odolná vůči vodě, funguje za teplot od -20 °C až 60 °C a na jedno nabití baterie vydrží v chodu 2 ž 4 hodiny. Celý set, tj. pistole a ovládací modul váží asi 3,5 kg. 

TIP: Nejnovější zbraň proti dronům dokáže zneškodnit dron na vzdálenost 500 metrů

Pistole E1000MP dokáže účinně zasáhnout dron na vzdálenost jednoho kilometru. Může být používána buď se směrovou anténou, s níž je možné vyřadit konkrétní problematický dron, nebo s všesměrovou anténou, která pokryje protidronovým signálem celé okolí. Užitečnou vychytávkou nové zbraně je možnost ovládnout řízení dronu a následně zvolit například funkci „návratu domů“, která odhalí pozici operátora dronu.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Upír obecný (Desmodus rotundus), někdy nazývaný též upír rudý nebo upír velký, je druh tropických netopýrů žijící ve Střední a Jižní Americe.

Věda

Základna nově nalezeného korálového útesu je široká 1,5 kilometru a jeho vrchol se v nejvyšších bodech nachází 40 metrů pod hladinou moře.

Zajímavosti
Reklama

Příslušníci 101. výsadkové divize během operace Anaconda v březnu 2002.

Válka

Na jednání v Ženevě nemohl chybět Edvard Beneš. Z Prahy přijeli Karel Kramář, předseda Národního výboru a vůdce strany státoprávně demokratické, Václav Klofáč, místopředseda Národního výboru a vůdce českých národních socialistů, agrárník František Staněk, předseda Českého svazu poslanců, Gustav Habrman za sociální demokraty, státoprávní demokrat Antonín Kalina, šéf Maffie Přemysl Šámal, ředitel Živnobanky Jaroslav Preiss a ředitel Agrární banky Karel Svoboda. Později dorazil i Mořic Hruban za moravské katolíky.

Historie

Sir John Julius Angerstein na portrétu Thomase Lawrence z roku 1790.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907