Elon Musk zveřejnil fotografii rudého Roadsteru, který poletí do vesmíru

28.12.2017 - Martin ReichmanTo, co zpočátku vypadalo jen jako vtípek, se pomalu stává realitou. Supertěžká raketa Falcon Heavy, která má v lednu absolvovat svůj testovací start, skutečně do vesmíru ponese elektromobil Tesla. Fotografie rudého Roadsteru připraveného ke startu zveřejnil sám šéf SpaceX na svém Instagramu.

Jakkoli zní Muskův plán bláznivě, vlastně jde o chytrý tah. Akce je důležitá především z marketingového hlediska, má ale i svůj praktický rozměr. Při testovacích startech nových raket se jako užitečné zatížení využívají betonové či ocelové bloky. To je podle Muska ovšem nuda. Rudý bourák tak splní roli užitečné zátěže i mediálně vděčné vějičky.

Termín startu nového nosiče zatím SpaceX neoznámila, dá se ale předpokládat, že k němu nedojde dříve než v druhé polovině ledna. Samotnému startu bude předcházet doprava Falconu Heavy na startovací rampu 39A, a také zkušební tankování nádrží spojené se simulovanou přípravou na start (zkouška WDR). Plánován je i statický zážeh celé rakety.

  • Zdroj textu

    Florida Today

  • Zdroj fotografií

    SpaceX, Elon Musk


Další články v sekci