Elon Musk zveřejnil první snímek skafandru pro kosmickou loď Dragon

25.08.2017 - Stanislav Mihulka

SpaceX už má k dispozici kosmický oblek pro své astronauty. Brzy je uvidíme v akci

Skafandr od Elona Muska -<p>SpaceX již připravuje obleky pro první astronauty soukromé společnosti</p>
Skafandr od Elona Muska -

SpaceX již připravuje obleky pro první astronauty soukromé společnosti


Reklama

SpaceX posílá do vesmíru jednu raketu za druhou a kosmické lodi Dragon se již osvědčily jako zdatné kosmické náklaďáky pro cesty k Mezinárodní vesmírné stanici. Teď jsou na řadě astronauti soukromé společnosti.

Elon Musk právě zveřejnil první snímek skafandru, který budou mít na sobě astronauti v kosmické lodi Dragon. Musk podle všeho navrhl skafandr osobně nebo k tomu alespoň významně přispěl. Bílý kosmický oblek bude astronauty chránit při náhlé ztrátě tlaku v kabině lodi Dragon.

SpaceX má funkční skafandr

Musk na svém Instagramu přiznává, že bylo velmi těžké vybalancovat estetickou stránku a funkčnost skafandru. Zároveň ale také zdůrazňuje, že skafandr na snímku není atrapa, ale funkční model, který již má za sebou testy ve vzduchoprázdnu.

TIP: Boeing vyvinul nové stylové skafandry pro své vesmírné mise

Americká vládní agentura NASA má v současné době se skafandry velké potíže. Připravuje sice tři různé skafandry nové generace, ale letošní audit odhalil, že NASA možná dojdou stávající skafandry dříve, než bude mít k dispozici nové. Musk by jim pak třeba mohl nějaké kosmické obleky půjčit.

Reklama

  • Zdroj textu:

    New Scientist

  • Zdroj fotografií: SpaceX

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Ladislav Hojer byl neobyčejně brutální. Části těl si nosil domů, kde se nad nimi ukájel. 7. prosince 1986 byl popraven v pankrácké věznici.

Zajímavosti
Věda

Observatoř ESO na vrcholu hory Cerro Paranal má ke hvězdám opravdu blízko. Výjimečně jasné a temné obloze severního Chile právě dominuje Jupiter.

Vesmír

Na snímku ze 4. srpna 2019 je Jevgenij Kočeškov během cvičení ruského námořnictva v Baltském moři. 

Válka
Zajímavosti

Mláďata v kapse  

Vačice bývají březí pouhých dvanáct či třináct dní, načež porodí i dvacet mláďat. Podobně jako u klokanů jsou však potomci nedovyvinutí, takže zalézají k matce do kapsy, kde jejich vývoj pokračuje. Z bezpečí se nehnou zhruba sto dní, a když už jsou na vak příliš velcí, vyšplhají se rodičce na záda a nechají se nosit. Samice pak mohou mít vlastní mladé zhruba v šesti až osmi měsících.

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907