Elon Musk zveřejnil první snímek skafandru pro kosmickou loď Dragon

25.08.2017 - Stanislav Mihulka

SpaceX už má k dispozici kosmický oblek pro své astronauty. Brzy je uvidíme v akci

Skafandr od Elona Muska -<p>SpaceX již připravuje obleky pro první astronauty soukromé společnosti</p>
Skafandr od Elona Muska -

SpaceX již připravuje obleky pro první astronauty soukromé společnosti


Reklama

SpaceX posílá do vesmíru jednu raketu za druhou a kosmické lodi Dragon se již osvědčily jako zdatné kosmické náklaďáky pro cesty k Mezinárodní vesmírné stanici. Teď jsou na řadě astronauti soukromé společnosti.

Elon Musk právě zveřejnil první snímek skafandru, který budou mít na sobě astronauti v kosmické lodi Dragon. Musk podle všeho navrhl skafandr osobně nebo k tomu alespoň významně přispěl. Bílý kosmický oblek bude astronauty chránit při náhlé ztrátě tlaku v kabině lodi Dragon.

SpaceX má funkční skafandr

Musk na svém Instagramu přiznává, že bylo velmi těžké vybalancovat estetickou stránku a funkčnost skafandru. Zároveň ale také zdůrazňuje, že skafandr na snímku není atrapa, ale funkční model, který již má za sebou testy ve vzduchoprázdnu.

TIP: Boeing vyvinul nové stylové skafandry pro své vesmírné mise

Americká vládní agentura NASA má v současné době se skafandry velké potíže. Připravuje sice tři různé skafandry nové generace, ale letošní audit odhalil, že NASA možná dojdou stávající skafandry dříve, než bude mít k dispozici nové. Musk by jim pak třeba mohl nějaké kosmické obleky půjčit.

Reklama

  • Zdroj textu:

    New Scientist

  • Zdroj fotografií: SpaceX

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Ze 144 sekvenovaných vzorků jich 45 – zhruba třetina – obsahovala žraločí DNA. Nejčastěji identifikovanými druhy byli žralok modrý, žralok hedvábný a žralok bělocípý. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Podle bulharských matematiků je chování Sluneční soustavy je velice stabilní. Jsou proto přesvědčeni, že náš planetární systém vydrží nejméně 100 tisíc let. (ilustrace: NASACC BY-SA 4.0)

Vesmír

(foto: Pexels, cottonbro, CC0)

Reklama

Oficiální výsledky sčítání z roku 1921 nebyly přijaty příznivě příslušníky národnostních menšin. Napočítáno jich totiž bylo méně než v roce 1910. (foto: PixabayCC0)

Historie

Sověti nasadili tanky T-54 (na snímku) a T-55 také během okupace Československa v srpnu 1968. (foto: Wikimedia Commons, František DostálCC BY-SA 4.0)

Válka

Při užívání antibiotik je úmrtnost nakažených břišním tyfem zhruba 1-4 procenta, u neléčených pacientů vzrůstá až na 20 procent. (ilustrace: Shutterstock)

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907