Extrémní smog v Číně nedávno zastavil pozemní i leteckou dopravu

27.12.2016 - Stanislav Mihulka

V zimních měsících trápí Čínu tak hustý smog, že ohrožuje i dopravu

Západ Slunce nad Šanghají -<p>Slunce v čínské Šanghaji mizí pod hranicí smogu</p>
Západ Slunce nad Šanghají -

Slunce v čínské Šanghaji mizí pod hranicí smogu


Reklama

Čína má problém se smogem. A podle všeho se neustále zhoršuje. Před pár dny dosáhla úroveň smogu ve 23 městech severní Číny extrémní úrovně.

Hustý smog byl tak nebezpečný, že čínské úřady uzavřely provoz na řadě dálnic a rovněž zrušily anebo odložily celou řadu letů. Nemocnice v postižené oblasti byly zaplaveny lidmi s dýchacími obtížemi.

TIP: Proč byla Vražedná mlha v Londýně roku 1952 tak nebezpečná?

V zimních obdobích ohrožuje ovzduší v Číně především spalování ohromného množství uhlí, které hraje klíčovou roli v zásobování Číny elektřinou. Zvýšená poptávka po elektřině pak často vede k extrémnímu znečištění.

Reklama

  • Zdroj textu:

    USA Today

  • Zdroj fotografií: Suicup / Wikimedia Commons

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pekelná studna – návštěva tohoto mýty opředeného místa musela být pro jeskyňáře dechberoucím a do jisté míry i mysteriózním zážitkem. 

Věda

Navrátilci končili v karanténě, kde jim zabavili věci a agenti StB je tlačili ke spolupráci.

Historie

Střelnice, či holubník?

The Wonderful Barn
kde: Irsko | kdy: 1743

„Nádherná stodola“ stojí v irském Leixlipu od roku 1743: Projekt financovala Katherine Conollyová a jde o jeden z následků velkého hladomoru, který zemi sužoval v letech 1740–1741. Filantropka chtěla zaměstnat dělníky v nouzi, a tak je najala na vybudování prapodivné stavby ve tvaru vývrtky. Dodnes není zcela zřejmé, zda měla stodola také nějaké praktické využití. Podle některých teorií její špička sloužila jako holubník, jiné zas hovoří o ideálním prostoru pro sportovní střelbu. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Kolo od vozu tvoří součást skupiny galaxií vzdálené asi 400 milionů světelných let. Obvod Kola představuje ohromná prstencovitá struktura o průměru 100 tisíc světelných roků, složená z hvězdotvorných oblastí plných extrémně jasných a hmotných stálic.

Vesmír

Nelze pochybovat o tom, že lesů závratně rychle ubývá. Takto vypadá odlesňování v Brazílii - dobytek se pase na místě, kde ještě nedávno byl prales.

Příroda

<p>V Buddhově rodišti - chrám zasvěcený královně Máje ukrývá i kámen označující přesné místo Buddhova narození.</p>

Cestování

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907