Fanoušek Pána prstenů se rozhodl žít jako skutečný hobit a chystá se budovat Hobitín

14.09.2021 - Martin Reichman

Fanoušek Tolkienových fantasy příběhů Nicolas Gentile už měl dost čtení o dobrodružství jiných. Rozhodl se proto, že bude žít život skutečného hobita


Reklama

Vyučený cukrář Nicolas Gentile o sobě tvrdí, že vyrostl na knihách a příbězích J. R. R. Tolkiena. Fantasy příběhy ho fascinovaly odmalička, nicméně nejvíce ho přitahoval barvitý svět Středozemě. V jednu chvíli si ale uvědomil, že už ho nebaví číst o dobrodružstvích jiných a rozhodl se, že si splní svůj sen a stane se hlavní postavou svého vlastního fantasy příběhu.

Za své úspory si pořídil zhruba dvouhektarový pozemek v kopcovité krajině Abruzzo ve střední Itálii a začal si zde budovat svou hobití noru. Svůj hobití příbytek nyní obývá i se svou rodinou a snaží se zde žít život hobitů – pracují na poli, tančí a zpívají a připravují hobití speciality.

Vstanou noví hobiti

Hobiti jsou ale stvoření společenská a není tak překvapením, že se Nicolas snaží přilákat další stejně „postižené“ lidi. Prostřednictvím crowdfundingové kampaně se snaží vybrat peníze na stavbu hobitího městečka – Gentile County„Mým cílem není vydělávat peníze. Pokud bych chtěl zbohatnout, investoval bych do bitcoinu,“ říká o svém projektu hobit Nicolas. „Jediné, co chci, je potkávat další lidi, jako jsem já. Takové, kteří v sobě mají kouzlo a kteří si umí užít večeři s přáteli v lese.“

TIP: J. R. R. Tolkien: Skutečný život Pána prstenů

Jako správný hobit má za sebou Nicolas i dobrodružnou výpravu za záchranu světa – po vzoru Froda Pytlíka se spolu s několika dalšími fanoušky fantasy příběhů, vydal na bezmála třísetkilometrovou pouť k sopce Vesuv, aby do ní vhodil Prsten moci. 

„Dnešní Země je ohrožena znečištěním a klimatickou krizí, což jsou nepřátelé stejně hrůzostrašní jako byl Sauron. Chtěli jsme lidem ukázat, že náš svět, stejně jako mýtická Středozem, musí být zachráněn a chráněn. Proto jsme šli hodit prsten do Hory Osudu,“ vysvětluje své pohnutky Nicolas „Frodo“ Gentile. „Urazili jsme téměř 300 kilometrů přes hory, lesy, řeky a starobylá městečka. Na naší cestě jsme potkali mnoho fantastických lidí, kteří nám fandili a pomáhali,“ popisuje svou pouť Nicolas.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Historie

Systém FAST poskytuje landerům superschopnost stavby vlastního kosmodromu během přistání. Stačí během přistání vstříknout do raketového plamene keramické částice s hliníkem.

Vesmír
Věda

Žaludy jsou vítanou a výživnou pochoutkou pro mnohé lesní tvory. V kuchyni a medicíně je ale využívali i indiáni a naši předkové.

Příroda

Tvůrci robotické ryby věří, že by mohla najít uplatnění ve vzdělávání a vědeckém výzkumu, nebo například ve výzkumu mořské biologie.

Zajímavosti

Pokud virus změní svou 3D strukturu, nebudou paměťové protilátky účinné, nebo budou účinné méně. 

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907