Fanoušek Pána prstenů se rozhodl žít jako skutečný hobit a chystá se budovat Hobitín

14.09.2021 - Martin Reichman

Fanoušek Tolkienových fantasy příběhů Nicolas Gentile už měl dost čtení o dobrodružství jiných. Rozhodl se proto, že bude žít život skutečného hobita


Reklama

Vyučený cukrář Nicolas Gentile o sobě tvrdí, že vyrostl na knihách a příbězích J. R. R. Tolkiena. Fantasy příběhy ho fascinovaly odmalička, nicméně nejvíce ho přitahoval barvitý svět Středozemě. V jednu chvíli si ale uvědomil, že už ho nebaví číst o dobrodružstvích jiných a rozhodl se, že si splní svůj sen a stane se hlavní postavou svého vlastního fantasy příběhu.

Za své úspory si pořídil zhruba dvouhektarový pozemek v kopcovité krajině Abruzzo ve střední Itálii a začal si zde budovat svou hobití noru. Svůj hobití příbytek nyní obývá i se svou rodinou a snaží se zde žít život hobitů – pracují na poli, tančí a zpívají a připravují hobití speciality.

Vstanou noví hobiti

Hobiti jsou ale stvoření společenská a není tak překvapením, že se Nicolas snaží přilákat další stejně „postižené“ lidi. Prostřednictvím crowdfundingové kampaně se snaží vybrat peníze na stavbu hobitího městečka – Gentile County„Mým cílem není vydělávat peníze. Pokud bych chtěl zbohatnout, investoval bych do bitcoinu,“ říká o svém projektu hobit Nicolas. „Jediné, co chci, je potkávat další lidi, jako jsem já. Takové, kteří v sobě mají kouzlo a kteří si umí užít večeři s přáteli v lese.“

TIP: J. R. R. Tolkien: Skutečný život Pána prstenů

Jako správný hobit má za sebou Nicolas i dobrodružnou výpravu za záchranu světa – po vzoru Froda Pytlíka se spolu s několika dalšími fanoušky fantasy příběhů, vydal na bezmála třísetkilometrovou pouť k sopce Vesuv, aby do ní vhodil Prsten moci. 

„Dnešní Země je ohrožena znečištěním a klimatickou krizí, což jsou nepřátelé stejně hrůzostrašní jako byl Sauron. Chtěli jsme lidem ukázat, že náš svět, stejně jako mýtická Středozem, musí být zachráněn a chráněn. Proto jsme šli hodit prsten do Hory Osudu,“ vysvětluje své pohnutky Nicolas „Frodo“ Gentile. „Urazili jsme téměř 300 kilometrů přes hory, lesy, řeky a starobylá městečka. Na naší cestě jsme potkali mnoho fantastických lidí, kteří nám fandili a pomáhali,“ popisuje svou pouť Nicolas.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Banánový byznys - z každého utraceného dolaru obdrží dělníci nanejvýš deset centů. Zbytek jde obchodníkovi, přepravcům, obchodům a státu.

Zajímavosti

Vojenskou posádku města Otranta tvořilo pouze 400 mužů. Proti nim stálo patnáct až dvacet tisíc tureckých vojáků.

Historie

Jednou z největších pochoutek je zatopená tráva.

Příroda

Modré opozdilce nacházíme v centrech hustých kup, přičemž mezi ostatními hvězdami nápadně vyčnívají právě mladistvým vzhledem – přestože podle všech ostatních indicií dosahují stejného stáří jako jejich souputnice zrozené zřejmě v tomtéž čase z identické zárodečné mlhoviny.

Vesmír

Analýza DNA téměř 800 pravěkých lidí ukázala, že příchozí na jih Británie mezi lety 1300 až 800 před naším letopočtem tvořili zhruba polovinu genetického původu pozdějších populací.

Zajímavosti

Mimas, nejmenší a nejvnitřnější z osmi hlavních měsíců Saturnu, může být dostatečně teplý, aby ukrýval globální vodní oceán.

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907