Fanoušek Pána prstenů se rozhodl žít jako skutečný hobit a chystá se budovat Hobitín

14.09.2021 - Martin Reichman

Fanoušek Tolkienových fantasy příběhů Nicolas Gentile už měl dost čtení o dobrodružství jiných. Rozhodl se proto, že bude žít život skutečného hobita


Reklama

Vyučený cukrář Nicolas Gentile o sobě tvrdí, že vyrostl na knihách a příbězích J. R. R. Tolkiena. Fantasy příběhy ho fascinovaly odmalička, nicméně nejvíce ho přitahoval barvitý svět Středozemě. V jednu chvíli si ale uvědomil, že už ho nebaví číst o dobrodružstvích jiných a rozhodl se, že si splní svůj sen a stane se hlavní postavou svého vlastního fantasy příběhu.

Za své úspory si pořídil zhruba dvouhektarový pozemek v kopcovité krajině Abruzzo ve střední Itálii a začal si zde budovat svou hobití noru. Svůj hobití příbytek nyní obývá i se svou rodinou a snaží se zde žít život hobitů – pracují na poli, tančí a zpívají a připravují hobití speciality.

Vstanou noví hobiti

Hobiti jsou ale stvoření společenská a není tak překvapením, že se Nicolas snaží přilákat další stejně „postižené“ lidi. Prostřednictvím crowdfundingové kampaně se snaží vybrat peníze na stavbu hobitího městečka – Gentile County„Mým cílem není vydělávat peníze. Pokud bych chtěl zbohatnout, investoval bych do bitcoinu,“ říká o svém projektu hobit Nicolas. „Jediné, co chci, je potkávat další lidi, jako jsem já. Takové, kteří v sobě mají kouzlo a kteří si umí užít večeři s přáteli v lese.“

TIP: J. R. R. Tolkien: Skutečný život Pána prstenů

Jako správný hobit má za sebou Nicolas i dobrodružnou výpravu za záchranu světa – po vzoru Froda Pytlíka se spolu s několika dalšími fanoušky fantasy příběhů, vydal na bezmála třísetkilometrovou pouť k sopce Vesuv, aby do ní vhodil Prsten moci. 

„Dnešní Země je ohrožena znečištěním a klimatickou krizí, což jsou nepřátelé stejně hrůzostrašní jako byl Sauron. Chtěli jsme lidem ukázat, že náš svět, stejně jako mýtická Středozem, musí být zachráněn a chráněn. Proto jsme šli hodit prsten do Hory Osudu,“ vysvětluje své pohnutky Nicolas „Frodo“ Gentile. „Urazili jsme téměř 300 kilometrů přes hory, lesy, řeky a starobylá městečka. Na naší cestě jsme potkali mnoho fantastických lidí, kteří nám fandili a pomáhali,“ popisuje svou pouť Nicolas.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Po měsíci „UPF diety“ přibral Chris van Tulleken sedm kilogramů (tři kilogramy tvořil jen tělesný tuk, zbytek sacharidy uložené v játrech a svalech), z průměrné hmotnosti podle BMI poskočil k nadváze. (ilustrační foto: Shutterstock) 

Zajímavosti

Z čelního pohledu je velmi dobře patrný neobvyklý tvar žraločího rypce. (foto: © Martin Procházka, se souhlasem k publikování)

Příroda

Pravděpodobnost výskytu ohnivé duhy záleží na zeměpisné šířce a klimatu: například v Los Angeles je 5× až 10× větší než v Londýně. (foto: Christa Harbig, CC BY 4.0)

Vesmír

V období neolitu, asi před šesti tisíci lety, se v Dorstone Hill nacházel komplex dřevěných budov a pohřební mohyly. (foto: Flickr, Herefordshire CouncilCC BY-ND 2.0)

Věda

Svůj původní fotografi cký materiál získala Lucia Moholy do fyzického vlastnictví teprve v  šedesátých letech 20. století. (foto: Wikimedia Commons, Fair use)

Historie

Za afrodiziakum je považován například celer, marihuana, zázvor, čokoláda, muškátový oříšek nebo třeba prudce jedovatý blín černý. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907