Hasící pumy: Vrtulníkový dron QilingUAV JC260 bombarduje lesní požáry

21.03.2020 - Stanislav Mihulka

<p>QilingUAV JC260 se dvěma pumami na hašení požáru.</p>

QilingUAV JC260 se dvěma pumami na hašení požáru.


Reklama

Jednou z velkých výhod dronů je, že mohou létat na mise, kde by strojům s lidskou posádkou hrozilo značné riziko. Rozhodně to platí i pro hašení lesních požárů, při nichž jde o jedny z nejnáročnějších leteckých misí vůbec. Právě pro takové zásahy je přitom určený nový vrtulníkový dron JC260 od čínské společnosti QilingUAV.

Tento dron je „vyzbrojený“ dvěma pumami s hasící látkou. Když dron svrhne obě pumy najednou, tak může v hořícím lese uhasit prostor o objemu až 50 metrů krychlových. Let dronu JC260 zajištují dva rotory o průměru 3,6 metrů, které se točí v opačných směrech. Jejich pohon má na starost benzínový motor o výkonu 34 koňských sil. 

TIP: Žhavá výbava: Plamenomet pro drony došlehne do vzdálenosti přes 7 metrů

Dron by měl letět v horizontálním směru rychlostí až 100 kilometrů za hodinu. Plná nádrž mu vydrží na dvě až tři hodiny letu. Na délku má tento dron JC260 2,8 metru a s navěšenými pumami má vzletovou hmotnost 260 kilogramů. Jde o nový přístup k hašení požáru s pomocí dronů. V minulosti se již objevily drony, které pomáhají hasit lesní požáry tím, že zakládají malé kontrolované požáry, aby zpomalily šíření plamenů, ať již zápalnými pumami anebo plamenometem.

  • Zdroj textu:

    QilingUAV

  • Zdroj fotografií: QilingUAV

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Bílý slon je absolutní a finančně velmi nákladnou přítěží, kterou ale nemůžete nepřijmout

Historie
Válka

Dineobellator žil ve světě těsně před dopadem osudového meteoritu.

Věda

Slayton během výcviku na trenažéru v Houstonu - lékaři mu diagnostikovali vzácnou srdeční vadu. Ani je však nenapadlo ho vyřadit z přípravy ke kosmickým letům.

Vesmír

Historie Leptis Magna byla krátká, avšak oslňující. Město vzniklo v 7. století př. n. l. coby obchodní přístav Féničanů a dlouho tvořilo součást Kartága. 

Cestování

V minulosti byly zaznamenány i případy, kdy matka dokázala zachránit svému dítěti život právě díky onomu nedefinovatelnému pocitu, který jí našeptával, že se dítě ocitlo v ohrožení. 

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907