Injekce krve mladých mohou dobít staré unavené mozky

26.02.2018 - Stanislav Mihulka

Alchymistům dnešní doby se nabízí krev jako elixír mládí


Reklama

Oživení staré mysli mladou krví, to zní jako elixír mládí pro vysloužilého upíra. Není to ale žádný výmysl. Vědci před časem zjistili, že injekce krve mladých myší omladí mozky myších seniorů.

Nový výzkum potvrdil, že takový postup funguje. A také vystopoval příčinu. Injekce mladé krve vede ke zvýšení hladiny enzymu Tet2 v mozku starých myší. Tento enzym přitom podporuje regeneraci mozku, zvláště pokud jde o schopnost učení a paměť.

TIP: Zázračná léčba? Krev mladých lidí snižuje riziko rakoviny a Alzheimera

Odborníci se domnívají, že právě úbytek enzymu Tet2 je jednou z příčin poklesu duševních schopností ve stáří. Teď se zdá, že v krvi mladých myší a nejspíš i lidí koluje nějaká látka, která dokáže změnit hladinu enzymu Tet2 v mozku.

  • Zdroj textu:

    University of California, San Francisco

  • Zdroj fotografií: Stanford Blood Center

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Moderní tiskárna bankovek, které svým pojetím dosáhly vysoké úrovně, začala v Praze fungovat od roku 1928. Ražba nových mincí začala roku 1921.

Historie

Oční protézy se dělají ze skla či akrylu, ale v budoucnu zřejmě budou vznikat na 3D tiskárnách.

Zajímavosti
Revue

Snímek z kosmologické simulace objektu označovaného jako Lyman-alpha blob zachycuje rozložení plynu uvnitř hala tvořeného temnou hmotou. V nitru systému se nacházejí dvě galaxie s prudkým vývojem nových hvězd, obklopené horkým plynem a mnoha menšími satelitními ostrovy

Vesmír

Veřejnosti nepřístupné části jeskyně Prometheus mají bohatou výzdobu.

Příroda

Vlaky projíždějící Chicagem po typických estakádách jste mohli vidět v mnoha filmech. | zdroj: Wikipedia (autor neznámý CC BY 2.5)

Cestování

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907