Je to myší rasismus: Důchodkyně čelí pokutám, kvůli krmení myší

Důchodkyně nechala myši, aby jí zaplavily dům, neboť je považuje za mazlíčky. Hlodavci už vyhnali její sousedy a vynesli jí tučné pokuty.

16.01.2023 - Vilém KoubekMargaret Manzoniová se označuje za etickou veganku, která nedokáže ublížit živému tvorovi. Když tedy její dům zaplavily myši, nezavolala deratizátora, ale místo toho začala hlodavce krmit. Problém se tudíž zhoršoval a škůdci se záhy rozšířili do okolí. Stížnosti sousedů dohnaly Margaret až před soud, jenž jí nařídil situaci řešit, penzistka však neuposlechla. A zatímco někteří lidé ze sousedství nad ní zlomili hůl a odstěhovali se, jiní si stěžují dál. 

„Kvůli myším pobíhajícím po střeše a hroznému zápachu jsme v noci nemohli spát. Celá její zahrada byla plná myší. Běhaly všude po zahradě a vnikaly do domu. Byly jich desítky. Nakonec jsme kvůli zápachu nakoupili vonné svíčky a na půdu dali pasti. Nebylo to ale nic platné, myši si prokousávali díry ve zdech a stavěly si hnízda ve skříních,“ popisuje pro britský deník Daily Mail noční můru soužití bývalá sousedka Manzoniové.

Myší rasismus

Sama Margaret Manzoniová ale odmítá, že za přemnožené hlodavce může ona. „Myši nenosí na krku jmenovky, nemohou tak vědět, zda šlo moje myši.“ Lidé podle ní chovají hlodavce jako domácí mazlíčky, ti její mají jen jinou barvu. „Možná jde o myší rasismus,“ brání se milovnice zvířat.

Úřady pro její zálibu ale mnoho pochopení nenašly. Loni v dubnu důchodkyni nařídily, aby problém adekvátně řešila a uložily jí pokutu 807 liber (asi 21 tisíc korun) a povinnost uhradit způsobenou škodu ve výši 2 081 liber (53 tisíc korun). Součástí nařízení byl i úklid a deratizace zahrady a seniorčina domu. Ani to ji ale nepřimělo ke spolupráci a v říjnu odešla od soudu s další pokutou ve výši 1 500 liber (40 tisíc korun) a povinností uhradit náklady ve výši 2 545 liber (65 tisíc korun). „Myslím, že pravým důvodem mého stíhání je, že jsem veganka a nesouhlasím se zabíjením zvířat,“ okomentovala počínání úřadů Margaret Manzoniová. 

TIP: Mladý indický pár se za 3 roky už 18krát stěhoval kvůli strachu ze švábů

Zbylí sousedé ve změnu k lepšímu příliš nevěří. Paul Derby, jehož dům sousedí s domem paní Manzoniové, je přesvědčený, že se časem ke krmení hlodavců vrátí. „Je to recidivista. Jakmile vše utichne, jsem si jistý, že to začne nanovo,“ obává se soused.


Další články v sekci