Když mamahotel zavírá: Třicetiletého Američana vystěhoval z domu rodičů až soud

17.07.2018 - Vilém Koubek

Rodiče ho třicet let živili, šatili a hradili za něho veškeré náklady. Když pak podle nich přišel čas, aby se syn postavil na vlastní nohy, museli se obrátit na soud


Reklama

Michaelovi Rotondovi je 30 a stále žije u svých rodičů, kde se až do letošního února měl jak v bavlnce. Pak ovšem jeho chlebodárcům došla trpělivost – a když se syn nechtěl odstěhovat, aby se postavil na vlastní nohy po dobrém, zkusili ho vyhnat. Dali mu ultimátum, že má do 14 dnů odejít. Současně mu však nabídli pomoc s hledáním bydlení a placením prvních nájmů. Svou žádost posléze několikrát odložili, ale když syn odmítal spolupracovat, obrátili se na soud.

TIP: Milion dolarů za výchovu a vzdělání, tolik má zaplatit syn své matce

Ačkoliv se Michael hájil, že ho z domu rodiče vyhazují příliš rychle a neměl ještě čas zařídit si náhradní bydlení, soudce se rodičů zastal. Nezvedený syn se sice hodlá odvolat, jeho pobyt v „rodném hnízdě“ se však pravděpodobně chýlí ke konci. 

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Černobílý mořský vlk

Mezi nejobávanější predátory mezi vodními savci nepochybně patří kosatka dravá (Orcinus orca) – až šestitunový kytovec. Kosatku coby vrcholného predátora v jejím přirozeném životním prostředí nic neohrožuje. Tito několikatunoví savci z čeledi delfínovitých dovedou plavat rychlostí bezmála 60 km/h, vidí skvěle nad hladinou i ve vodě, výborně slyší a pomáhají si také echolokací. Loví v organizovaných smečkách, proto se jí někdy přezdívá „mořský vlk“. V průměru pozře skoro čtvrt tuny masa denně a zabíjí bez problémů i velké žraloky nebo ploutvonožce.

Skutečné nebezpečí však představují pouze pro svou kořist. Ve volné přírodě ještě nedošlo k žádnému útoku na lidi, který by skončil smrtí – kosatky si člověka obvykle jen spletou se svým běžným úlovkem a včas se zastaví, což se připisuje jejich vysoké inteligenci. 

Příroda

Stalin a Gottwald na propagačním plakátu z padesátých let.

Historie
Vesmír

Chudoba není úplně zdravá pro vývoj dětí

Věda

Při poslechu hudby se podobně jako při dobrém jídle nebo sexu uvolňuje hormon dopamin. U 90 % lidí hraje při vnímání řeči zásadní roli levá mozková hemisféra a při vnímání hudebního signálu naopak pravá, která rozeznává především rozdíl ve výšce tónů. 

Zajímavosti
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907