Létající silák: Těžký vrtulník Sikorsky CH-53K King Stallion unese přes 12 tun

28.06.2016 - Stanislav Mihulka

Námořnictvo brzy dostane 200 největších a nejtěžších vrtulníků v americké armádě


Reklama

Americký výrobce letecké techniky Sikorsky Aircraft Corporation, který je součástí společnosti Lockheed Martin, vyvíjí těžkou nákladní helikoptéru Sikorsky CH-53K King Stallion.

Až koncem desetiletí vstoupí do služby u námořnictva, tak se stane největší a nejtěžší helikoptérou americké armády Námořnictvo si jich objednalo celkem 200 za 25 miliard dolarů.

TIP: Bezpilotní záchranáři. V Izraeli otestovali autonomní záchranný dron AirMule

Při nedávném demonstrační letu na základně Sikorsky's Development Flight Test Center ve floridském West Palm Beach unesl tento létající silák se třemi motory o výkonu 7 500 koňských sil externí náklad 12 245 kg.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Gizmag, Lockheed Martin

  • Zdroj fotografií: Lockheed MartinDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Když člověk přijde o jednu hemisféru, zbývající část mozku dokáže z velké části nahradit její funkci. Plasticita mozku je ale zřejmě závislá na věku. (foto: Shutterstock)

Věda

Ulicemi kráčí smrt

Día de Muertos | Mexiko

Mexický svátek Día de Muertos neboli „den mrtvých“ se slaví od večera 31. října do 2. listopadu. Odrážejí se v něm předkřesťanské tradice, mimo jiné aztécké rituály, a jeho smyslem je poukázat, že smrt tvoří zcela přirozenou součást života. Malování a masky ve tvaru lebek slouží k uctění zesnulých, jimž lidé také pokládají na hroby či domácí oltáře obětiny. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Skupiny malých roverů by mohly pronikat do jeskynních prostor na Měsíci a na další obtížně dostupná či nebezpečná místa. (foto: Lunar Zebro, TU Delft, CC0)

Vesmír
Válka

Po smrti Jana Šembery (1597) pánové z Boskovic vymřeli po meči. A komu připadly jejich překrásné zámky? Jan Šembera obě své dcery provdal za šlechtice z rodu Lichtenštejnů, kteří se tak mohli radovat z bohatého dědictví. (foto: Wikimedia Commons, DoronenkoCC BY-SA 4.0)

Historie

Úchvatná scenérie Velké Sněžné jámy. (foto: © Jan Vítek)

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907