Lezec zdolal 166 metrů vysoký mrakodrap ve Frankfurtu: Na střeše čekala policie

05.07.2021 - Zuzana Rychlá a ČTK

Mladý lezec bez jakéhokoli jištění vyšplhal po fasádě 166 metrů vysokého mrakodrapu ve Frankfurtu nad Mohanem. Na vrcholu jej zadržela policie


Reklama

Sedmadvacetiletý francouzský lezec Léo Urban si jako cíl vybral výškovou budovu Silberturm, která je sídlem železničního přepravce Deutsche Bahn. Lidé kvůli odvážnému kousku zavolali hasiče, ale lezec postupoval nahoru tak rychlým tempem, že záchrana na místo dorazila až ve chvíli, kdy byl muž bezpečně na střeše.

Na střeše 166 metrů vysoké budovy již na něj čekala německá policie. Po zadržení byl odvážný lezec převezen k výslechu. Pro Léa nejde o nic nového, stejně dopadl v loňském roce, kdy v centru Paříže vyšplhal taktéž bez jištění na 152 metry vysoký mrakodrap Tour Ariane. Před pár dny pak společně se svým polským kolegou Marcinem Banotem zdolali 187 metrů vysoké sídlo společnosti TotalEnergies. 

Zdolávání mrakodrapů je v poslední době pro lezce oblíbenou kratochvílí. V dubnu například Brit George King vyšplhal na 116 metrů vysokou budovu hotelu Meliá v Barceloně. Také on posléze musel svůj kousek vysvětlovat policii. Francouz Alain Robert si za opakované výstupy po fasádách mrakodrapů vysloužil přezdívku Spiderman.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Ivanov byl rozhodnutý oplodnit ženy šimpanzím spermatem bez toho, že by jim prozradil, oč jde.

Zajímavosti

Kavachi je jednou z nejaktivnějších podvodních sopek Tichého oceánu.

Věda
Historie

Sugestivně tvarovaná reflexní mlhovina IC 2118 ze souhvězdí Oriona, zcela pochopitelně známější pod názvem Hlava čarodějnice, září především odraženým světlem hvězdy Rigel, kterou upřeně „sleduje“.

Vesmír

Srovnání velikostí sovětských obrněnců v památníku v pevnosti Brest. Zleva SU-100, T-44, T-34/85 a ISU-152.

Válka

Před 130 až 115 tisíci lety zase na našem území panovalo vlhké středomořské podnebí. Hladina moře v té době stoupla natolik, že se ze Skandinávie stal ostrov.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907