Lezec zdolal 166 metrů vysoký mrakodrap ve Frankfurtu: Na střeše čekala policie

05.07.2021 - Zuzana Rychlá a ČTK

Mladý lezec bez jakéhokoli jištění vyšplhal po fasádě 166 metrů vysokého mrakodrapu ve Frankfurtu nad Mohanem. Na vrcholu jej zadržela policie


Reklama

Sedmadvacetiletý francouzský lezec Léo Urban si jako cíl vybral výškovou budovu Silberturm, která je sídlem železničního přepravce Deutsche Bahn. Lidé kvůli odvážnému kousku zavolali hasiče, ale lezec postupoval nahoru tak rychlým tempem, že záchrana na místo dorazila až ve chvíli, kdy byl muž bezpečně na střeše.

Na střeše 166 metrů vysoké budovy již na něj čekala německá policie. Po zadržení byl odvážný lezec převezen k výslechu. Pro Léa nejde o nic nového, stejně dopadl v loňském roce, kdy v centru Paříže vyšplhal taktéž bez jištění na 152 metry vysoký mrakodrap Tour Ariane. Před pár dny pak společně se svým polským kolegou Marcinem Banotem zdolali 187 metrů vysoké sídlo společnosti TotalEnergies. 

Zdolávání mrakodrapů je v poslední době pro lezce oblíbenou kratochvílí. V dubnu například Brit George King vyšplhal na 116 metrů vysokou budovu hotelu Meliá v Barceloně. Také on posléze musel svůj kousek vysvětlovat policii. Francouz Alain Robert si za opakované výstupy po fasádách mrakodrapů vysloužil přezdívku Spiderman.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pekelná studna – návštěva tohoto mýty opředeného místa musela být pro jeskyňáře dechberoucím a do jisté míry i mysteriózním zážitkem. 

Věda

Navrátilci končili v karanténě, kde jim zabavili věci a agenti StB je tlačili ke spolupráci.

Historie

Střelnice, či holubník?

The Wonderful Barn
kde: Irsko | kdy: 1743

„Nádherná stodola“ stojí v irském Leixlipu od roku 1743: Projekt financovala Katherine Conollyová a jde o jeden z následků velkého hladomoru, který zemi sužoval v letech 1740–1741. Filantropka chtěla zaměstnat dělníky v nouzi, a tak je najala na vybudování prapodivné stavby ve tvaru vývrtky. Dodnes není zcela zřejmé, zda měla stodola také nějaké praktické využití. Podle některých teorií její špička sloužila jako holubník, jiné zas hovoří o ideálním prostoru pro sportovní střelbu. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Kolo od vozu tvoří součást skupiny galaxií vzdálené asi 400 milionů světelných let. Obvod Kola představuje ohromná prstencovitá struktura o průměru 100 tisíc světelných roků, složená z hvězdotvorných oblastí plných extrémně jasných a hmotných stálic.

Vesmír

Nelze pochybovat o tom, že lesů závratně rychle ubývá. Takto vypadá odlesňování v Brazílii - dobytek se pase na místě, kde ještě nedávno byl prales.

Příroda

<p>V Buddhově rodišti - chrám zasvěcený královně Máje ukrývá i kámen označující přesné místo Buddhova narození.</p>

Cestování

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907