Na zdraví i slepotu! Pozor na nebezpečné recepty v boji s koronavirem

13.10.2020 - Vilém Koubek

Internetové recepty na léčbu nového koronaviru nejen nefungují, ale často jsou přímo životu nebezpečné


Reklama

Přísloví praví, že tonoucí se stébla chytá. Není proto divu, že při brouzdání po internetu řada lidí zapomíná na zdravý rozum a sahá i po zaručených receptech proti novému koronaviru, které se tam objevují. Na různých místech planety tak obyvatelé třeba konzumují kravské výkaly nebo velbloudí moč ochucenou limetkou, a ti nejodvážnější si dokonce připíjejí bělidlem.

TIP: V indické nemocnici zemřel muž, kterému rodina omylem odpojila plicní ventilátor

K nejnebezpečnějším přitom patří fáma, že nákaze zabrání tvrdý alkohol. Podle studie publikované v American Journal of Tropical Medicine and Hygiene přivedla již tato smyšlenka do nemocnice 5 876 lidí – šest desítek nešťastníků po „léčbě“ metanolem osleplo, a dalších osm set jich dokonce zemřelo…

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Ladislav Hojer byl neobyčejně brutální. Části těl si nosil domů, kde se nad nimi ukájel. 7. prosince 1986 byl popraven v pankrácké věznici.

Zajímavosti
Věda

Observatoř ESO na vrcholu hory Cerro Paranal má ke hvězdám opravdu blízko. Výjimečně jasné a temné obloze severního Chile právě dominuje Jupiter.

Vesmír

Na snímku ze 4. srpna 2019 je Jevgenij Kočeškov během cvičení ruského námořnictva v Baltském moři. 

Válka
Zajímavosti

Mláďata v kapse  

Vačice bývají březí pouhých dvanáct či třináct dní, načež porodí i dvacet mláďat. Podobně jako u klokanů jsou však potomci nedovyvinutí, takže zalézají k matce do kapsy, kde jejich vývoj pokračuje. Z bezpečí se nehnou zhruba sto dní, a když už jsou na vak příliš velcí, vyšplhají se rodičce na záda a nechají se nosit. Samice pak mohou mít vlastní mladé zhruba v šesti až osmi měsících.

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907