Na zdraví i slepotu! Pozor na nebezpečné recepty v boji s koronavirem

13.10.2020 - Vilém Koubek

Internetové recepty na léčbu nového koronaviru nejen nefungují, ale často jsou přímo životu nebezpečné


Reklama

Přísloví praví, že tonoucí se stébla chytá. Není proto divu, že při brouzdání po internetu řada lidí zapomíná na zdravý rozum a sahá i po zaručených receptech proti novému koronaviru, které se tam objevují. Na různých místech planety tak obyvatelé třeba konzumují kravské výkaly nebo velbloudí moč ochucenou limetkou, a ti nejodvážnější si dokonce připíjejí bělidlem.

TIP: V indické nemocnici zemřel muž, kterému rodina omylem odpojila plicní ventilátor

K nejnebezpečnějším přitom patří fáma, že nákaze zabrání tvrdý alkohol. Podle studie publikované v American Journal of Tropical Medicine and Hygiene přivedla již tato smyšlenka do nemocnice 5 876 lidí – šest desítek nešťastníků po „léčbě“ metanolem osleplo, a dalších osm set jich dokonce zemřelo…

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Upír obecný (Desmodus rotundus), někdy nazývaný též upír rudý nebo upír velký, je druh tropických netopýrů žijící ve Střední a Jižní Americe.

Věda

Základna nově nalezeného korálového útesu je široká 1,5 kilometru a jeho vrchol se v nejvyšších bodech nachází 40 metrů pod hladinou moře.

Zajímavosti
Reklama

Příslušníci 101. výsadkové divize během operace Anaconda v březnu 2002.

Válka

Na jednání v Ženevě nemohl chybět Edvard Beneš. Z Prahy přijeli Karel Kramář, předseda Národního výboru a vůdce strany státoprávně demokratické, Václav Klofáč, místopředseda Národního výboru a vůdce českých národních socialistů, agrárník František Staněk, předseda Českého svazu poslanců, Gustav Habrman za sociální demokraty, státoprávní demokrat Antonín Kalina, šéf Maffie Přemysl Šámal, ředitel Živnobanky Jaroslav Preiss a ředitel Agrární banky Karel Svoboda. Později dorazil i Mořic Hruban za moravské katolíky.

Historie

Sir John Julius Angerstein na portrétu Thomase Lawrence z roku 1790.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907